Skip to content Skip to footer

Jak wyrównać podłogę wylewką samopoziomującą?

Nierówna podłoga to spory problem. Nie tylko nieestetycznie się prezentuje, ale też utrudnia normalne korzystanie z mieszkania – jak chociażby ustawienie mebli. Niestety, nie wystarczy wymiana paneli, by ją wyrównać. Zanim położona zostanie nowa podłoga, trzeba wyrównać podłoże, stosując w tym celu wylewkę samopoziomującą. Ta działa szybko i skutecznie – efektem jest równe, gładkie podłoże, idealnie przygotowane do nakładania docelowej podłogi.

Jak działają wylewki samopoziomujące?

Dawniej wyrównanie podłogi stanowiło spory problem. Poziom podłogi trzeba był wielokrotnie sprawdzać, by upewnić się, że wierzchnia warstwa ma wszędzie ten sam poziom. Obecnie proces ten przebiega sprawnie i bezproblemowo, pod warunkiem zastosowania samopoziomującej wylewki. Wylewki samopoziomujące mogą być stosowane w pomieszczeniu oraz na zewnątrz. Wystarczy zastosowanie się do instrukcji producenta, żeby szybko wyrównać z ich zastosowaniem krzywą, dziurawą podłogę. Odpowiednio nałożona wylewka sama się reguluję, dając ładną, gładką powierzchnię.

Którą samopoziomującą wylewkę wybrać?

Producenci oferują wylewki różnego rodzaju. Jedne przeznaczone są do stosowania w suchych pomieszczeniach, inne są odporne na działanie wilgoci i mogą być używane także w łazienkach. Te szczególnie wodoodporne są przeznaczone to powierzchni na zewnątrz.Wybierając się do sklepu, najlepiej poinformować sprzedawcę o miejscu, w którym ma być zastosowana wylewka. Przeglądając produkty, najlepiej wybierać te od sprawdzonych producentów. Idealna będzie wylewka samopoziomująca Atlas lub wylewka samopoziomująca Mapei – to wysokiej klasy produkty, które działają szybko i sprawdzają się nawet w pomieszczeniach z bardzo nierówną powierzchnią.

Wylewki samopoziomujące – przygotowanie pomieszczenia i nakładanie

Jak nakładać wylewkę? Z tym najlepiej poradzi sobie fachowiec, odpowiednio przygotowując powierzchnię i stosując dobrą ilość wylewki w stosunku do ilości nierówności w podłodze.Trzeba jednak pamiętać, że zanim przystąpi się do prac remontowych, powierzchnię należy dokładnie oczyścić. Pierwszy krok to pozbycie się brudu i kurzu, drugi – załatanie papą wszystkich dziur. Dopiero tak przygotowana powierzchnia może zostać pokryta wylewką samopoziomującą. Na jej działanie trzeba będzie poczekać – w niektórych przypadkach nawet kilkadziesiąt dni.

Leave a comment