Skip to content Skip to footer

Designerskie krzesła plastikowe w nowoczesnych wnętrzach

W wielu mieszkaniach krzesła kojarzą się z jadalnią lub kuchnią, gdzie wykorzystywane są przez wszystkim domowników w czasie wspólnych posiłków. Jednak coraz częściej zamiast klasycznych krzeseł drewnianych wybierane są nowoczesne krzesła plastikowe, dużo lżejsze i umożliwiające łatwiejsze utrzymanie w czystości. Co jeszcze przesądza o popularności krzeseł z plastiku?

Kiedy się zdecydować na designerskie krzesła plastikowe


Nowoczesne krzesła z plastiku coraz rzadziej kojarzą się z klasycznym kształtem krzesła. Bardzo często są to krzesła, w których plastik wykorzystuje się do stworzenia wygodnych, profilowanych siedzisk, zwiększających komfort użytkowania. W wielu modelach projektanci sięgają po metalowe czy drewniane toczone nóżki, umożliwiając w ten sposób połączenie designerskiego krzesła z plastiku z drewnianym stołem czy klasycznie wykończonym wnętrzem, w którym najczęściej przeważa drewno. Krzesła najlepszych projektantów możesz sobaczyć w sklepie https://idealdesign.pl/krzesla-plastikowe-nowoczesne. Nowoczesne krzesła plastikowe nie muszą się kojarzyć tylko z jadalnią, warto po nie sięgnąć urządzając także własny kącik do pracy czy też urządzając pokój dziecka, w którym potrzebne jest dodatkowe krzesło, ułatwiające np. karmienie dziecka.

Kolor jest ważny


Designerskie krzesła plastikowe mają niewiele wspólnego z plastikowymi krzesłami, jakie część Polaków wybiera z myślą o letnim wypoczynku na tarasie czy w ogrodzie. Nowoczesne krzesła z plastiku charakteryzują się także zróżnicowaną kolorystyką – można wśród nich znaleźć krzesła przezroczyste, choć najpopularniejsze są krzesła kolorowe. Ich atutem jest ciekawy kształt siedziska, które jest nie tylko profilowane, ale może mieć bardzo zróżnicowaną wielkość. Popularne są krzesła głębokie, które pod względem wykorzystania są bardzo zbliżone do foteli z regulowaną wysokością siedziska. W krzesłach designerskich z plastiku wykorzystuje się bardzo często elementy z drewna oraz z metalu, zwykle sięga się po nie w celu stworzenia stabilnej podstawy. Większość modeli krzeseł oparta jest na klasycznym stelażu z nóżkami, jednak coraz popularniejsze są krzesła z plastiku wyposażone w kółka i systemy jezdne, które wykorzystuje się jak krzesła czy fotele biurowe.

Oczywiście wśród designerskich krzeseł z plastiku nie mogło zabraknąć klasycznych krzeseł z podwójnym oparciem. Do ich wyprodukowania wykorzystuje się wytrzymałe tworzywo sztuczne, które nie odkształca się przy normalnym użytkowaniu. W tradycyjnych modelach krzeseł z plastiku siedzisko można wyposażyć w dodatkowe poduchy, aby w ten sposób zapewnić sobie wygodę w czasie użytkowania krzesła.