Skip to content Skip to footer

Dlaczego materac piankowy to dobra opcja dla niemowlaka?

Jednym z najważniejszych punktów na wyprawkowej liście jest zakup łóżeczka. Jego nieodłącznym elementem jest także materac – w tej kwestii wielu przyszłych rodziców czuje się zagubionych. Jakie kryteria powinien spełniać dobrej klasy materac dla niemowlęcia? Który model sprawdzi się najlepiej w przypadku tak małego dziecka?

Czym się kierować przy wyborze materaca dla niemowlaka?

Wybór materaca dla niemowlęcia to nie lada wyzwanie. Poszukując wyposażenia łóżeczka dla noworodka, nie należy kierować się tymi samymi kryteriami co w przypadku dorosłych. Dziecko ma inną postawę, wrażliwość i potrzeby. Jego sylwetka będzie bardzo szybko się zmieniać, co trzeba uwzględnić przy wyborze materaca.Ze względu na niską wagę maluszka i jego kształtującą się postawę, materac do łóżeczka nie może być zbyt twardy. Wskazany jest raczej taki o umiarkowanej twardości i sporej elastyczności, by kształtem dopasowywał się do zmieniającego się ciała maluszka i przybieranych przez niego pozycji podczas snu. Bardzo ważny jest też materiał – najlepiej, by był antyalergiczny i oddychający.

Wygodne i praktyczne materace piankowe dla niemowląt

Zalecanym rozwiązaniem w przypadku małych dzieci są materace piankowe. Ich ogromną zaletą jest duża sprężystość, dzięki czemu materac jest wygodny i rośnie wraz z dzieckiem. Elastyczność jest ważna również dla kształtującej się sylwetki.Co więcej, materace piankowe dla niemowląt mają średnią twardość, przez co nie uciskają. Cechują się sporą wytrzymałością, w tym odpornością na odkształcenia. Dobrej klasy materac piankowy dla niemowlęcia jest zaprojektowany tak, by gwarantował obieg powietrza. Specjalna pianka użyta w produkcji jest antyalergiczna – nie uczula sam materiał, ale też nie jest środowiskiem sprzyjającym rozwojowi roztoczy czy niebezpiecznych mikrobów.

Gdzie kupić dobrej jakości materac piankowy dla niemowlęcia?

Materace piankowe dla niemowląt cieszą się dużą popularnością ze względu na dobry stosunek ceny do jakości, oferowaną wygodę i sporą wytrzymałość. W swojej ofercie ma je większość dobrze wyposażonych sklepów z akcesoriami dla dzieci, a także sklepów z tekstyliami do sypialni.Największy wybór materacy piankowych dla niemowląt oferują specjalistyczne sklepy z materacami czy sklepy internetowe producentów – warto uważnie przejrzeć ich asortyment, bo dostępne modele różnią się także wielkością, grubością czy rodzajem materiału wierzchniego.

Materace piankowe dla niemowląt dostępne są w ofercie Vege Home.