Skip to content Skip to footer

Dodatkowe akcesoria do zestawów do sprzątania

Profesjonalne wózki do sprzątania wykonane zostały zgodnie z zapotrzebowaniem serwisów sprzątających. W zależności od sprzątanego obiektu pojawiają się w nich różne elementy, jednak zawsze jest w nich miejsce na mopy i co najmniej jedno wiaderko do płukania, jednak sama wielkość wózka oraz materiał, z jakiego je wykonano, zależą od sprzątanych obiektów oraz potrzeb serwisów sprzątających.

Podstawowe wyposażenie wózków do sprzątania


Zestawy do sprzątania są umieszczone na specjalnych wózkach, które posiadają wygodny system jezdny. Większość producentów zwraca uwagę nie tylko na komfort i łatwość prowadzenia takiego wózka, ale również wykorzystuje dodatkowe zabezpieczenia, aby wykorzystywany zestaw do sprzątania nie uszkodził ścian czy mebli. W wózkach do sprzątania ważny jest również ergonomiczny uchwyt, umożliwiający szybkie przesuwanie wózka wraz z zawartością. Podstawowym wyposażeniem, jakie posiada każdy wózek, bez względu na jego wielkość, jest z pewnością co najmniej jedno wiaderko, służące do płukania mopa, oraz specjalna wyżymaczka, odprowadzająca nadmiar wody. W niektórych wózkach pojawia się również drugie wiaderko, mogą być także umieszczone uchwyty na worki.

Jakie elementy mogą się znaleźć dodatkowo w wózkach


Wiele serwisów sprzątających, zwłaszcza odpowiedzialnych za szybkie sprzątanie w obiektach komercyjnych typu biura czy hotele, oprócz sprzątania podłóg odpowiada również za dodatkowe czynności. W tym przypadku przydatne bywają dodatkowe zawieszane półki, na których można umieścić różne akcesoria do sprzątania, ale również dodatkowe komplety bielizny pościelowej. Warto również sięgnąć po podpory do mopa, zwłaszcza, gdy w zestawie nie pojawiła się specjalna wyżymaczka. Wiadra do sprzątania mogą posiadać wieka, natomiast mopy są zwykle uzupełniane o wymienne końcówki do sprzątania, wykonane z różnych rodzajów chłonnych tkanin. Choć najczęściej mopy kojarzy się ze sprzątaniem na mokro, to w zestawie do sprzątania mogą być również mopy do sprzątania na sucho.

Artykuł został napisany we współpracy z firmą http://www.mopy-ceg.pl/