Skip to content Skip to footer

Jadalnia połączona z kuchnią: 3 sprawdzone triki

O ile w przypadku dużych domów i mieszkań możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie sobie osobnego pomieszczenia na jadalnię, o tyle we wnętrzach o mniejszej powierzchni, nie zawsze mamy taką możliwość. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest połączenie kuchni z jadalnią. Jak tego dokonać? W jaki sposób wydzielić wizualnie przestrzeń? Aby nieco pomóc Wam z tym zagadnieniem, w dzisiejszym artykule przedstawiamy trzy sprawdzone rozwiązania, które sprawdzają się zarówno w domach, jak i mieszkaniach.

Wskazówka 1: wydziel przestrzeń

Aby zapewnić swobodę ruchu podczas przygotowywania potraw, warto zadbać o to, aby część kuchenną oddzielić od jadalni. Świetnym sposobem na to, jest z pewnością popularna „wyspa”, którą możemy ulokować w dowolnym miejscu. Jeżeli jednak nie jesteśmy przekonani do takiego rozwiązani lub nie możemy sobie na nie pozwolić, warto oddzielić przestrzeń za pomocą podłogi — w kuchni możemy położyć kafelki, a w części jadalnej panele. Takie rozwiązanie stosuje wiele osób.

Wskazówka 2: wybierz odpowiednie meble

O ile kuchnie, najczęściej kupujemy w zabudowie, o tyle w tym przypadku musimy zwrócić szczególną uwagę na krzesła i stół. Ważne jest to, aby meble, które wybierzemy, współgrały z tymi, które mamy w kuchni i zachowywały określony styl.

Jaki stół wybrać?

W przypadku małych pomieszczeń świetnie sprawdzają się stoły rozkładane, które na co dzień nie zajmują dużo miejsca. Ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na to, z czego wykonany jest mebel. Stół powinien służyć nam przez lata, dlatego ważne jest to, czy jest po prostu solidny.

Krzesła jadalnia: jakie są modne?

Krzesła do jadalni to świetny sposób na to, aby podkreślić charakter naszego wnętrza. Jeżeli mamy ograniczoną przestrzeń przy stole, warto wybrać te, które bez problemu pod niego wsuniemy. W ostatnim czasie niezwykle popularne jest to, aby przynajmniej jedno krzesło do jadalni, było inne niż pozostałe.

Ciekawym pomysłem będzie połączenie różnych kolorów na przykład: jedno krzesło do jadalni w kolorze pudrowego różu, a pozostałe krzesła do jadalni w odcieniach bieli.

Wskazówka 3: zadbaj o dodatki

Istnieje wiele ciekawych trików, które optycznie powiększają przestrzeń. Warto zatem zadbać o to, aby np. w części jadalnej powiesić lustro, czy wybrać tapetę w poziome paski. Zamiast kupować regał z pułkami, który zajmuje dużo miejsca, powieś półki na ścianie, a na nich postaw kwiaty i obrazy.

Krzesła jadalnia, meble kuchenne, czy stół — to z pewnością kluczowe elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas połączenia kuchni z jadalnią.