Skip to content Skip to footer

Jak utrzymać porządek w garderobie?

Większość z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak wiele ubrań posiada. Mamy tendencję do zbieractwa, niechętnie rozstajemy się z ubraniami, których już nie nosimy, z uśmiechem na ustach umieszczamy natomiast w szafie kolejne zakupy. Podpowiadamy, jak zagospodarować garderobę, aby nadmiar ubrań nas nie przytłoczył.

Najważniejszy jest wybór mebli

Często o tym nie myślimy, ale największy wpływ na to, czy w szafie będzie panował porządek, ma sama szafa. Jeśli jej wybór będzie nieprzemyślany, podyktowany impulsem lub chwilową potrzebą, może okazać się, że mimo naszych najszczerszych chęci będzie panował w niej wieczny nieład.

Doskonałym przykładem praktycznych szaf są szafy na wymiar oferowane przez firmę ASKO Poznań. Ich wymiary i wyposażenie w każdym przypadku można dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Projektanci marki ASKO POznań oferują klientom fachowe doradztwo, jednocześnie są jednak otwarci na ich upodobania i wskazówki, co pozwala na wypracowanie rozwiązań satysfakcjonujących dla obu stron.

Półki, szuflady czy wieszaki?

Wewnętrzne wyposażenie szafy powinno być dopasowane przede wszystkim do naszej garderoby i rodzaju ubrań, które w niej przeważają. Jeśli w naszej pracy obowiązuje dress-code i na co dzień chodzimy w garsonkach lub garniturach, nie od rzeczy będzie wybór szafy, wyposażonej w liczne wieszaki. Jeśli na co dzień preferujemy jednak swobodniejszy styl, a w naszej szafie przeważają t-shirty i dresy, lepszym rozwiązaniem będą półki i szuflady.

I w tym przypadku, mając jakiekolwiek wątpliwości, dobrze jest skorzystać z pomocy projektantów marki ASKO Poznań. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, z łatwością są w stanie zaproponować wyposażenie szafy dopasowane do naszych potrzeb i zawartości garderoby.

Gotowa czy na wymiar?

W tym przypadku zdania są bardzo podzielone. Zwolennicy gotowych mebli, chwalą sobie możliwość zakupu ich od ręki i przystępne ceny tego rodzaju szaf. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nasz wpływ na wygląd i wewnętrzne wyposażenie gotowych mebli jest mocno ograniczony.

Meble na wymiar firmy ASKO Poznań dają nam w tym zakresie znacznie szersze możliwości. Dzięki temu, że projektanci ASKO Poznań współpracują z klientami na każdym etapie realizacji porjektu, mamy realny wpływ na ostateczny wygląd mebli.

Nie ma jednego rozwiązania, które sprawdzi się w każdym przypadku. Zanim jednak ostatecznie zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu szafy, warto przynajmniej mieć świadomość wszystkich jego wad i zalet.