Skip to content Skip to footer

Profesjonalne narzędzia do sprzątania

Sprzątanie dużych powierzchni – biur, szkół, hali czy szpitali nie jest łatwym zadaniem. Dlatego warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, dzięki którym nie tylko ułatwimy pracę pracownikom, lecz również osiągniemy szybciej, dokładny porządek. Jak jednak wybrać dobry sprzęt?

Podstawowe cechy

Zacznijmy najpierw od ogólnych cech – wózki do sprzątania, które wybierzemy muszą przede wszystkim być wygodne w użytkowaniu. Dlatego warto nie ufać całkowicie opisom firm i jednak samemu sprawdzić dany wózek do sprzątania w sklepie. Dobrze jest spróbować go popchnąć, sprawdzić, czy kółka dobrze chodzą, czy wszystko umiezszczone jest na odpowiedniej wysokości. Słowem – czy rzeczywiście stan wózków do sprzątania odpowiada ich opisowi. W tym momencie warto nadmienić, że czasem lepiej dopłacić do lepszego sprzętu niż musieć po krótkim czasie wymienić obecny, kiepskiej jakości.

Jaki zestaw do sprzątania?

Kiedy przystąpimy do zakupu wózków, odkryjemy nagle, że nie ma jednego uniwersalnego wózka do sprzątania. Różnią się one między sobą tym, że posiadają różny zestaw do sprzątania. Co zatem powinniśmy wybrać? To zależy, do jakiego obiektu będzie on używany.

Wózki do sprzątania do małych obiektów

Zacznijmy od miejsc typu szkoła, biuro. Tu wózek do sprzątania nie musi być duży – najmniejszy będzie posiadał mopa, wyciskarkę, worek oraz kuwetę na środki czystości. Taki zestaw będzie wystarczający i wygodny.

Zestaw do sprzątania do dużych obiektów

Jednak do dużych obiektów typu hala, magazyn czy supermarket warto jednak zastanowić się nad zakupem większego wózka. Tu przydadzą się wózki serwisowe, które są zbudowane na specjalnie mocniejszej podstawie. Dzięki temu doskonale radzą sobie z większą ilością akcesoriów, takich jak dwa wiadra – na wodę brudną i czystą, liczniejsze kuwety, worki na śmieci oraz mopy firmy https://mopy-ceg.pl/.

Wózki do sprzątania szpitali

Osobną kategorię stanowią wózki do sprzątania szpitali. Należy wspomnieć, że muszą spełniać one określone wymogi, w tym np. specjalny kosz na szpitalne odpady. Zakup takich, a ni innych wózków do sprzątania jest konieczny we wszystkich placówkach związanych ze służbą zdrowia.

Rodzaje sprzętu

Na sam koniec warto wspomnieć, że istnieją jeszcze oczywiście różne rodzaje sprzętów – część sprzętów w zestawie możemy wymienić, dokupić inne. Tu możliwości jest wiele. Idealnym przykładem są mopy. Na rynku mamy obecnie dwa podstawowe typy mopów – możemy wybrać zestawy z mopami płaskimi tudzież sznurkowymi.

Wybór marki

Warto także patrzeć na markę wózka czy sprzętu, który kupujemy. Renomowana firma, którą poleca już wielu klientów, może nieraz okazać się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od gorszego sprzętu, który choć tańszy, będzie się często psuł. Warto jednakże zaufać klientom – czasem może się bowiem okazać, że znajdziemy naprawdę świetny sprzęt, wybijającej się dopiero marki, który będzie tani.