Skip to content Skip to footer

Remont mieszkania – od czego zacząć?

Remont to bardzo duże przedsięwzięcie, które pochłania wiele pieniędzy oraz czasu. Niestety zazwyczaj w trakcie prac remontowych pojawia się wiele dodatkowych usterek, które trzeba naprawić, co wiąże się z większymi wydatkami. Po pierwsze należy ustalić plan działania, po drugie budżet.

Kosztorys pracy remontowych


Pamiętajmy, że kosztorys to tylko wstępne wyliczenia, warto przygotować sobie nieco więcej pieniędzy, trzeba mieć pewien zapas gotówki. Najlepiej mieć na ten cel odłożone pieniądze, ewentualnie można wspomóc się kredytem, przy czym taka decyzja musi być dobrze przemyślana.

Ustalamy kolejność pracy remontowych


W pierwszej kolejności należy wykonać pracę najcięższe typu wymiana kaloryferów, okien, wyburzanie ścian. Następnie planujemy prace mokre, czyli wyrównanie ścian, podłóg, później możemy położyć płytki, panele pcv czy podłogę drewnianą. Kolejnym etapem jest malowanie lub tapetowanie ścian.

Nowoczesne elementy we wnętrzu


Jeżeli lubimy nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, warto stawiać na prostotę i minimalizm. Obecnie modne są nowoczesne panele sufitowe, które prezentują się naprawdę elegancko i dodają wnętrzu klasy. Takie sufitowe panele z PCV to dobra opcja w momencie, gdy borykamy się z nierównym sufitem, w ten sposób można zamaskować wszelkiego rodzaju niedociągnięcia. Sufitowe panele z pcv sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu, można zamontować je zarówno w sypialni, jak i w salonie. Prezentują się naprawdę bardzo efektownie i warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, szczególnie jeżeli nie mamy czasu na równanie sufitu, co może być niekiedy niewykonalne.

Oryginalne elementy we wnętrzu to nie tylko nowoczesne panele sufitowe, to także ciekawe, designerskie wyposażenie. Warto stawiać na meble wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą mogły długo posłużyć. Oczywiście wyposażenie powinno współgrać z koncepcją wystroju.

Stylowe dodatki


Żadne wnętrze nie będzie w pełni dopracowane, jeśli nie wybierzemy odpowiednich dodatków. Ważne są tekstylia w formie dekoracyjnych poduszek, narzuty na łóżko, koce, wazony czy ramki z ulubionymi zdjęciami. Niemniej jednak, trzeba mieć na uwadze to, że z dodatkami można bardzo łatwo przesadzić. Warto unikać zbyt dużego nagromadzenia dodatków, wtedy we wnętrzu może zapanować wrażenie nieporządku, a nie o taki efekt przecież nam chodzi.

Remont mieszkania nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeżeli wszystko chcemy robić samodzielnie. Warto szukać inspiracji w sieci, w ten sposób będzie można znaleźć ciekawe, niepowtarzalne pomysły, które będzie można zrealizować.