Skip to content Skip to footer

Wodzie powiedz nie!

Każdy budynek, który jest wyposażony w piwnicę powinien być także wyposażony w odpowiednią jej ochronę. Współcześni inwestorzy nie szczędzą funduszy na taką ochronę, jaką jest izolacja ścian piwnicy, bowiem wiedzą, że woda może nieść za sobą katastrofalne skutki dla nowo wybudowanego domu. Tym sposobem izolacja ścian piwnicy od wielu lat stanowi podstawę w budownictwie. Przeczytaj koniecznie dlaczego!

Izolacja? To się opłaca!

Wszyscy wiemy, jakie skutki niesie za sobą wilgoć w domu. Ten nieproszony gość to nie tylko nieestetycznie wyglądające ściany i brzydki zapach. Pleśń to także rozmaite choroby, które mogą wnosić nieodwracalne zmiany do naszego organizmu. Należą do nich głównie choroby górnych dróg oddechowych, a także różne przypadłości skórne. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie się przed tym przykrym lokatorem.

Izolacja piwnicy dla różnych głębokości

W dzisiejszym budownictwie istnieją dwa sposoby ochrony naszych fundamentów przed wilgocią. Dzielą się one na ochronę fundamentów postawionych powyżej poziomu wód gruntowych i te postawionych poniżej poziomu wód gruntowych.

Pierwsza izolacja piwnicy nazywa się przeciwwilgociową, czyli lekką polega ona na ochronie ścian budynku w takim miejscu, gdzie woda nie wywiera ciśnienia hydrostatycznego. Jest szczególnie polecana w miejscach, gdzie nasze fundamenty obcują z wilgotnym podłożem.

Drugi sposób izolacji ścian piwnicy to ochrona przeciwwodna. Ten typ zabezpieczenia dzieli się na średnie i ciężkie. Polega na dwuetapowej pracy, dzięki której woda nie ma szans na przedarcie się do naszych fundamentów. Świadomość tego, że mamy odpowiednio zabezpieczone podłoże daje nam możliwość swobodnego zagospodarowania powierzchni położonej pod ziemią.

Odpowiednia izolacja piwnicy sposobem na trwałość

Jeśli marzysz o długiej trwałości Twojego budynku mieszkalnego to koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w niezbędną izolację ścian piwnicy. Dobrze chroniony budynek już od fundamentów daje szansę na długie lata życia bez usterek budowniczych. Każdy doskonale wie, że trwałość konstrukcji zaczyna się od podstaw, więc nie czekaj na cud i dbaj o to, co dla Ciebie najcenniejsze, a unikniesz wielu przykrych zdarzeń w przyszłości. Posiadanie podstawowej wiedzy na temat na temat zabezpieczenia przed wilgocią sprawi, że poczujesz się pewniej we własnym domu.