Skip to content Skip to footer

Wybór najlepszej narzuty na łóżko

Pokrycie łóżka narzutą może okazać się szczególnie dobrą koncepcją z wielu różnych względów. To idealny wybór do domów, w których mieszkają małe dzieci, a także ruchliwe, gubiące sierść czworonogi. Jednocześnie, to świetna opcja dla osób, których sypialnia znajduje się w widocznym miejscu i chcą ukryć pościel. Jak wybrać najlepsze narzuty na łóżko?

Zgodne z gustem i zapotrzebowaniem

Odpowiednio dobrana narzuta na łóżko będzie cieszyć oko mieszkańców domu. Warto pamiętać, że piękno jest w oku patrzącego, a co za tym idzie – na zakupy należy wybrać się z domownikami, nie jakimikolwiek osobami postronnymi. Nawet najlepszy projektant wnętrz może mieć inny gust niż mieszkańcy domu.

Dodatkowo, warto dopasować narzutę na łóżko do faktycznych potrzeb i możliwości. Przykładowo, w mieszkaniach, w których znajdują się czworonogi – piękne kapy wykonane z bawełnianych materiałów, które „lubią” przyciągać różnego rodzaju włoski po prostu się nie sprawdzą. W takim wypadku świetnym wyborem są wszelkie lejące się tkaniny, które nie będą zbyt mocno chwytać sierści.

Dopasowane do łóżka

Choć wydawać się to może kwestią zupełnie podstawową, zdarza się, że w ferworze promocji czy wyprzedaży kupujemy narzuty na łóżko zupełnie nie pasujące do posiadanego w domu modelu. Dlatego też, jeśli wiadomym jest, że tego rodzaju zakup będzie niezbędny w najbliższym czasie – zmierzmy dokładnie łóżko.

Sam wymiar materaca to nie wszystko. Konieczne jest podjęcie decyzji, czy wolimy, by narzuta na łóżko okrywała tylko i wyłącznie pościel, czy aby spływała poniżej, układając się na brzegach stelaża. To kwestia estetyczna, o której powinni zadecydować mieszkańcy domu. Żadna z nich nie wpływa na funkcjonalność.

Pranie i suszenie – tak czy nie?

Jeśli w domu znajduje się pralka z suszarką lub osobne urządzenie do osuszania tekstyliów – warto sprawdzić, czy dana narzuta może być umieszczana w tego typu produktach. Nader często zdarza się bowiem, że materiał nie jest dopasowany do suszarek i ulega zniszczeniu.

To kwestia szczególnie istotna dla osób, które wraz z zakupem suszarki bębnowej zrezygnowały z posiadania klasycznego modelu do zawieszania odzieży. Warto upewnić się, czy korzystanie z tego typu sprzętu jest w ogóle możliwe w odniesieniu do tej konkretnej narzuty na łóżko.

Narzuty na łóżko dostępne są w ofercie vegehome.pl.