Skip to content Skip to footer

Wybór sprawdzonego oświetlenia zewnętrznego – o czym pamiętać?

Wybór odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego powinien zostać poprzedzony dokładną analizą potrzeb i specyfiki ogrodu. Warto pamiętać o tym, że oświetlenie, oprócz funkcji ściśle praktycznych, powinno stać się także efektownym elementem dekoracyjnym.

Wybór oświetlenia zewnętrznego – o czym pamiętać?

Wybierając oświetlenie zewnętrzne warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które zagwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa instalacji. Przy montażu metalowych lamp ogrodowych warto pamiętać także o ich odpowiednim uziemieniu, które zapobiegnie powstawaniu potencjalnie niebezpiecznych wypadków.

Przy wyborze najlepszych rozwiązań dobrym posunięciem okaże się zakup urządzeń niskonapięciowych, które nawet w przypadku awarii nie będą stanowić praktycznie żadnego zagrożenia. Warto zadbać również o to, by światło lamp ogrodowych miało neutralną lub ciepłą, delikatnie rozproszoną barwę, która nie przyćmi naturalnego piękna roślin.

Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Wśród najpopularniejszych rodzajów oświetlenia zewnętrznego można spotkać między innymi różnego rodzaju reflektory – warto zaznaczyć, że reflektory mogą występować zarówno w wersji naziemnej, jak i wersji montowanej na budynku, dodatkowo niektóre z nich mogą być wyposażone w funkcjonalną, obrotową głowicę. Reflektor sprawdzi się doskonale między innymi do dokładnego oświetlenia podjazdu czy rozjaśnienia przydomowej ścieżki.

Oprócz reflektorów jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są także kinkiety, które pomogą w oświetleniu wejść do budynków. Zamontowane obok drzwi wejściowych do domu czy w okolicy bramy garażowej pomogą w swobodnym poruszaniu się po zmroku.

Lampy zewnętrze LED – sprawdzony sposób na ciekawą aranżację

Wśród ciekawych rozwiązań, które sprawdzi się w większości ogrodów można znaleźć także oświetlenie LED. Oświetlenie zewnętrzne LED występuje w wielu różnych formach, dzięki czemu umożliwia efektywną ozdobę bardzo różnorodnych powierzchni.

Dodatkową zaletą lamp zewnętrznych LED jest szeroki wybór kolorów świetlówek, który umożliwia przygotowanie spersonalizowanej i unikatowej aranżacji.