Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto kupić kołdrę antyalergiczną?

Wszyscy chcą spać spokojnie i bezpiecznie, ale nie jest to łatwe. W ostatnich latach nastała moda na kołdry z hipoalergicznym wypełnieniem. Nie trzeba szukać ich w specjalistycznych sklepach, bo bez problemu można kupić je w każdym supermarkecie. Dlaczego warto kupić kołdrę antyalergiczną?

Bezpieczeństwo

Kołdra antyalergiczna jest bezpieczna, bo obniża ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, czyli odczynów, które są reakcją obronną organizmu na jakiś czynnik. Są one szczególnie polecane dla niemowląt i dzieci, ale kołdra antyalergiczna 140×200 spokojnie nada się dla dorosłych. Działanie takiej pościeli polega na przeciwdziałaniu rozwojowi roztoczy. Stworzonka te żywią się ludzkim naskórkiem oraz kurzem, stąd – pościel jest dla nich jak szwedzki stół. Roztocze, są bardzo częstym alergenem. Aby uniknąć narażenia na kontakt z nimi, warto wyposażyć się w bezpieczną kołdrę oraz poduszki.

Jakość

Kołdry mają różne rodzaje wypełnienia – silikonowe, jedwabne oraz puchowe. Kołdra antyalergiczna puchowa 140×200, o ile została wyprodukowana z najwyższej klasy pierza (od gęsi i kaczek) może być synonimem luksusu. Lepsze materiały, pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza oraz odprowadzanie wilgoci pochodzącej z ciała człowieka. Uważa się je za towar luksusowy.

Dbałość o higienę

Oczywiście, same materiały to za mało. Żeby zachować najlepsze właściwości kołdry antyalergicznej puchowej 140×200, trzeba też dbać o jej higienę – czyli regularnie prać. Wysoka temperatura zabija drobnoustroje, które mogą powodować reakcje skórne. Pod tym względem lepsza niż kołdra antyalergiczna puchowa 140×200, będzie kołdra antyalergiczna 140×200 wykonana z syntetycznych materiałów. Są one tańsze, ale równocześnie łatwiejsze w utrzymaniu. Kołdry o wypełnieniu silikonowym ( a dokładnie poliestrowym pokrytym dodatkową warstwą silikonu) szybciej schną i można bez obaw prać je w domowych pralkach. Większość z nich można też suszyć w suszarce bębnowej.

Oszczędność

Zakup drogiej kołdry antyalergicznej 140×200 może wydawać się zbytkiem, ale tak nie jest. Są to produkty wysokiej jakości, z najlepszych materiałów. Nie odkształcają się, nie prują. Są bardzo trwałe i wytrzymałe. Zakup takiej kołdry, to inwestycja na lata. Nie trzeba będzie jej wymieniać. Z tego powodu, na ich zakup decyduje się wiele osób. Tym bardziej, że modele wykonane z naturalnego puchu lub jedwabiu wpisują się w styl życia w zgodzie z naturą.

Leave a comment