Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto kupić kołdrę bawełnianą?

Odpowiednia kołdra to jeden z warunków spokojnego snu. Jeśli jest źle dopasowana, zsuwa się z łóżka albo uniemożliwia przykrycie całego ciała, kiedy wykonana jest z nieprzyjemnego materiału i powoduje przegrzewanie się, trudno dobrze odpocząć nocą. Dobrym wyborem na każdą porę roku będzie kołdra bawełniana.

Jak urządzić sprzyjającą wypoczynkowi sypialnię?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Według statystyk śpiąc, spędzamy prawie połowę życia – warto w tym czasie zapewnić sobie komfortowe warunki. Pomieszczenie powinno być przytulne, raczej minimalistyczne, urządzone w ulubionej stylistyce i kolorystyce. Największy wpływ na jakość snu ma jednak wyposażenie. Warto zadbać o to, by łóżko posiadało stabilny, reagujący na ruch stelaż i było wyposażone w dobrej klasy materac o właściwej twardości. Wybierając te akcesoria, powinno się korzystać z porad fizjoterapeutów.

Komfort snu – nie tylko dobrej klasy materac

Materac w dużej mierze wpływa na to, czy sen jest komfortowy i bezpieczny. Są jednak także inne, często niepozorne detale, które mogą zakłócić nocny wypoczynek. Jednym z nich jest źle dobrana kołdra.W tej kwestii nie warto iść na kompromisy. Kołdra powinna być wykonana z naturalnego materiału, być dopasowana do pory roku i temperatury, nie może powodować ani przegrzewania i wyziębienia. Musi też rozmiarem pasować do łóżka i preferencji. Najlepszym wyborem są lekkie, nie powodujące niepotrzebnego obciążenia kołdry, które zapewniają nocą właściwą temperaturę i poczucie komfortu, są miękkie, przyjemne w dotyku.

Dlaczego warto postawić na kołdrę bawełnianą?

Jeśli chodzi o wygodę w czasie snu, kołdry bawełniane nie mają sobie równych. Przede wszystkim są produkowane z naturalnego, przyjaznego skórze materiału. Grzeją, ale przepuszczają powietrze, dzięki czemu człowiek się nie poci. Nadają się i na lato, i na jesień czy zimę. Są dostępne w wersjach o różnej grubości.Kołdry bawełniane są także bezpieczne dla alergików. Bawełna bardzo rzadko uczula, w przeciwieństwie do np. wełny, i jest łatwa w utrzymaniu. Większość kołder bawełnianych bez większych problemów można wyprać w domowej pralce. Kołdry bawełniane są również dobrze dostępne. W swojej ofercie ma je większość dobrze wyposażonych sklepów z tekstyliami do sypialni.

Kołdry bawełniane dostępne są w ofercie vegehome.pl.