Skip to content Skip to footer

Jaki piekarnik do kuchni

Planując urządzenie własnej kuchni podpatrujesz rozwiązania u znajomych i przeglądasz liczne strony internetowe. To dobry sposób na znalezienie inspiracji i urządzenie kuchni we własnym stylu.

Co w kuchni jest najważniejsze?

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu przygotowując posiłki, i w którym spędza go także rodzina. Kuchnia powinna być wygodna i funkcjonalna. Poszczególne akcesoria muszą mieć swoje stałe miejsce, dzięki temu łatwo po nie sięgniemy w razie potrzeby. Częste zmienianie przeznaczenia szafek zamiast porządku wprowadza niepotrzebny chaos.

Rozmieszczenie zlewu, lodówki, kuchenki z piekarnikiem powinno być dostosowane do naszych nawyków lub zasad ergonomii. Zgodnie z tymi ostatnimi powinny być rozmieszczone według określonej kolejności i stanowić trójkąt. Dzięki temu unikniemy uciążliwego biegania między nimi.

Meble i sprzęt AGD w kuchni

Kuchnię można urządzić w dowolny stylu, ważne by był on przyjazny dla domowników i nadawał wnętrzu spójności. W przypadku nowoczesnych aranżacji nie ma większych trudności. Bez problemu można dopasować sprzęt AGD do minimalistycznych mebli kuchennych. Większego wysiłku wymaga urządzenie kuchni w stylu retro, ale i z tym nie powinno być większego problemu. Wielu producentów oferuje różne modele lodówek i piekarników stylizowanych na lata 70-te XX wieku.

Lodówki charakteryzują się różnymi kolorami i obłymi kształtami, do otwierania drzwi służą chromowane uchwyty.

Piekarnik do zabudowy retro posiada gałki do ustawiania temperatury i czasu. Zamiast elektronicznego wyświetlacza posiada zegar z cyferblatem i klasycznymi wskazówkami.

Piekarnik do zabudowy retro – funkcje

Mimo starodawnego wyglądu, piekarnik retro jest całkowicie nowoczesnym urządzeniem. W zależności od wybranego modelu oprócz funkcji pieczenia może być wyposażony w grill, funkcję samoczyszczenia oraz szybę, która nie przewodzi ciepła. W przypadku dzieci to bardzo ważne, bo zapobiega ich poparzeniu.

Do piekarnika do zabudowy retro trzeba dobrać odpowiednią płytę kuchenną. absolutnie nie może być to nowoczesna płyta indukcyjna. Płyta powinna posiadać palniki, ruszty żeliwne lub stalowe oraz charakterystyczne okrągłe pokrętła.

Taki piekarnik do zabudowy retro wraz kuchenką nadadzą kuchni bardzo indywidualny i ciepły charakter.

Piekarniki do zabudowy retro dostępne są w ofercie Lofra.pl.

Leave a comment