Skip to content Skip to footer

Inwestowanie

MMądre inwestowanie pieniędzy to podstawa ku temu, żeby uzyskać aktywa, dające nam nieustanny przypływ gotówki. Z tego względu, już na początku swojej kariery zawodowej, warto zastanowić się, w jaki rodzaj udziałów chcielibyśmy lokować swoje pieniądze.

Rynek możliwości

W obecnych czasach istnieje masa możliwości na inwestowanie swoich oszczędności. Mamy obecnie akcje, obligacje, inwestycje w nieruchomości komercyjne oraz mieszkalne, wykupywanie udziałów w osobach fizyczny i wiele innych. Naszym zadaniem jest, żeby na początku wybadać, który z rodzajów inwestycji najbardziej czujemy i działać w jego zakresie.

Zgodnie z zasadą jednego z najlepszych inwestorów w historii świata, Warrena Buffeta, ważnym jest, aby inwestować tylko i wyłącznie w przedsięwzięcia oraz dziedziny, których zasadę działania rozumiemy. Jeżeli inwestycje w nieruchomości komercyjne nie jest nam obce i jesteśmy w nich jak najbardziej w stanie się odnaleźć, nie pozostaje nam nic innego jak ulokować swoje pieniądze właśnie tam.

Dawaj pieniądze na to w co wierzysz

Nie każdy z nas urodził się w rodzinach, w których istnieje tradycja lokowania swoich pieniędzy. Jeżeli jednak mamy świadomość tego, jak dana gospodarcza funkcjonuje oraz jakie zasady nią rządzą, warto zastanowić się, czy to nie właśnie na nią powinniśmy poświęcić część swoich funduszy. Każdy z nas ma jednak wewnętrznego nosa, który podpowiada, czy dany sposób lokowania pieniędzy jest odpowiedni i mając świadomość zasady działania danej struktury, czy da nam ona w rezultacie jakiś zysk.

Zanim włożymy swoje fundusze w jakiegokolwiek rodzaju strukturę gospodarczą, przy inwestowaniu w nieruchomościach komercyjnych, warto dogłębnie zbadać temat. Musimy początkowo wiedzieć na co się piszemy, jakie jest ryzyko oraz potencjalna stopa zwrotu, gdyż w przeciwnym razie bylibyśmy najzwyczajniej w świecie nieodpowiedzialni.

Na koniec

W dziedzinie finansów, najważniejszymi aspektami jest doświadczenie, wiedza i logiczne myślenie. Jeżeli każde z nich zostanie zaprzęgnięte przez nas do pracy, jesteśmy na dobrej drodze do tego, żeby osiągnąć swojego rodzaju wolność finansową, która doprowadzi nas do bezpieczeństwa na płaszczyźnie materialnej. Ważnym jest jednak żeby nie skupiać się tylko pieniądzach ale to nie to jest tematem tego artykułu.Esencją treści zawartej w tekście jest to, że przed jakimkolwiek wydawaniem swoich pieniędzy na akcje firm czy nieruchomości, należy dogłębnie zbadać temat i dowiedzieć się, na jakich zasadach dany rynek funkcjonuje. Jeżeli nie będziemy tego wiedzieć, ryzykujemy naprawdę dużo, a niestety w realiach w jakich żyjemy, pieniądze są istotnym elementem w układance całej egzystencji.

Leave a comment