Skip to content Skip to footer

Iście królewskie wnętrze, czyli poszewki dekoracyjne na poduszki

Już w czasach późnego średniowiecza i początków renesansu eleganckie atłasowe poduszki zaczęły ozdabiać dworskie salony, ale dopiero początek XVIII wieku zapoczątkował ich masową produkcję. Dziś każdy z nas może zamienić swój dom w iście królewskie wnętrze, decydując się na poszewki dekoracyjne na poduszki.

Księżniczka na ziarnku grochu, czyli poduszek nigdy za wiele

Aby zamienić nasz dom w pałac, wystarczy postawić na komfort i wygodę. Synonimem relaksu jest duża wygoda kanapa, na której piętrzą się stosy poduszek. Odpoczywając w mieszkaniu możemy zastosować mięciutkie podpórki pod plecy, przyobleczone w Dekoracyjne poszewki na poduszki. Aby poczuć się jeszcze bardziej błogo, wybierzmy poszewki z miłych w dotyku tkanin, takich jak welur, bawełniany kreton, czy uwielbiany przez najmłodszych polar minky.

Co więcej eleganckie poduszki dekoracyjne można szybko zamienić w pościel dla gości, gdy dekoracyjne poszewki na poduszki zastąpimy tradycyjnymi powłoczkami do spania. Nie zapominajmy też, że bez poduszek nie da się zorganizować jednej z lepszych domowych zabaw, którą jest tradycyjna bitwa na poduszki.

Wykwintne poszewki na poduszki dla tych, co mają gust

We współczesnym wnętrzu wygoda to jednak nie wszystko i podobnie jak w renesansowych salonach pragniemy otaczać się pięknymi przedmiotami. Domowe tekstylia, w tym poszewki dekoracyjne na poduszki szybko zamienią surowe cztery kąty w przytulny azyl dla wszystkich domowników. Wybierać możemy spośród tysięcy wzorów i kolorów. Jeśli preferujemy gładkie, jednokolorowe atłasy w ofercie znajdziemy nawet kilkanaście różnych odcieni. Podobnie rzecz wygląda w przypadku bawełny, lnu, czy polaru. Jednobarwne poduszki dekoracyjne świetnie prezentują się solo, czy w duecie z kontrastowymi barwami. Zestaw antracytowe jaśki z limonką, czerwienią, czy chabrowym błękitem, a nadasz wnętrzu niesamowity postmodernistyczny klimat. Jeśli kochasz styl boho (którego nigdy nie osiągniesz bez stosów poduszek w domu), wybierz eleganckie poduszki dekoracyjne z naturalnego lnu, z wzorem ptaków i piórek, a także te imitujące puszyste futro niedźwiedzia.

Ciekawą opcją są także poduszki z nadrukiem znanych obrazów. Na tekstyliach świetnie prezentuje się „Gwieździsta noc” Wincenta van Gogha, „Mona Lisa”, „Dziewczyna z perłą”, czy wreszcie „Pocałunek”, czy „Randez-vous” Gustava Klimta. Taka oryginalna dekoracja nie umknie niczyjej uwadze, czyniąc Cię prawdziwym znawcą sztuki i dobrego stylu.

Leave a comment