Skip to content Skip to footer

Jak dobrać rolety do wnętrza

roller-shutter-8496_640Pomimo tego, że na rynku nie brakuje rolet, wcale nie jest łatwo zdecydować się na konkretny model. Jest to wydatek, który ma zaprocentować, więc klient pragnie stworzyć aranżację, jaka przetrwa co najmniej kilka sezonów.

Rolety, które zapewniają poczucie bezpieczeństwa

Jednak nawet najbardziej wybredna wizja wnętrza nie może przysłonić tego, co jest najważniejsze, czyli poczucia bezpieczeństwa. Rolety antywłamaniowe będą pod tym względem najlepszym rozwiązaniem.

Rolety antywłamaniowe cechują się przede wszystkim doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Dzięki nim nic nie jest właściwie w stanie zniszczyć rolet antywłamaniowych, gdy są zamknięte.

Rolety, a prywatność

Z kolei dla osób, które prowadzą nieregularny tryb życia, pomocne mogą okazać się być rolety dzień noc. Wybór rolet dzień noc gwarantuje lepsze ich dostosowanie do aktualnych potrzeb.

Rolety dzień noc zapewniają przede wszystkim poczucie prywatności. Mogą więc znaleźć zastosowanie w sypialni, gdzie jest ono szczególnie ważne.

Rolety pionowe i ich cechy

Jeśli natomiast pragnie się mieć rolety zamiast zasłon, można wtedy zastosować verticale. Doskonale nadają się one właśnie do takiej aranżacji przyokiennej przestrzeni. Ich montaż jest dość prosty, oparty na prostych prowadnicach. Bez trudu więc można je zsuwać i rozsuwać.

Można też zauważyć, że rolety verticale mają różną grubość i długość. Zatem bez trudu uda się je dostosować do swojej wizji idealnego wnętrza. Tym bardziej, iż w dalszym ciągu, jako rolety, spełniają swoje podstawowe funkcje.