Nieruchomości to pewny sposób na ulokowanie kapitału. Trzeba jednak pamiętać, ze rynek nieruchomości jest bardzo kapitałochłonny i mało dynamiczny. Zyski z inwestycji w nieruchomości nie przychodzą od razu. Jak wybrać nieruchomość, która nawet po wielu latach będzie atrakcyjna dla najemców?
Jak wybrać dobrą inwestycję?
Inwestowanie na rynku nieruchomości już od lat cieszy się dużą popularnością. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Euforia kilku ostatnich lat hossy na runku nieruchomości sprawiła, że coraz więcej osób chce ulokować nadwyżki finansowe w tym sektorze. Nie wiele osób zdaje sobie jednak sprawę z zagrożeń, jakie czyhają na inwestorów.
Kupno nieruchomości inwestycyjnej trzeba dobrze przygotować. Doradztwo inwestycyjne w nieruchomościach to sposób na unikniecie błędów, które mogą inwestora bardzo dużo kosztować.
Wybierając nieruchomość inwestycyjną trzeba na nią spojrzeć w perspektywie wielu lat. Doradztwo inwestycyjne nieruchomości to umiejętność oceny, jak lokal będzie funkcjonował za kilka lub kilkanaście lat. Bardzo ważna jest analiza wykorzystania lokalu w zmieniających się warunkach rynkowych.
Ocena ryzyka
Każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko. Nieruchomości również nie są go pozbawione. Biorąc pod uwagę wysokość kapitału, który trzeba zainwestować w zakup lokalu warto dobrze przygotować się do transakcji lub skorzystać z pomocy specjalisty.
Doradztwo inwestycyjne nieruchomości polega na wykazaniu klientowi czy nieruchomość, którą klient jest zainteresowany, będzie przynosiła oczekiwany dochód. Warto również zastanowić się nad innymi możliwościami wykorzystania lokalu. Zmiana przeznaczenia czy globalny remont mogą znacznie zmienić postrzeganie nieruchomości.
Doradztwo inwestycyjne w nieruchomościach nie polega wyłącznie na pokazaniu istniejącego stanu rzeczy. Bardzo ważnym elementem doradztwa jest zaproponowanie rozwiązań, które mogą wpłynąć na użyteczność i zyskowność inwestycji.
Samodzielny zakup nieruchomości inwestycyjnej nie jest łatwym zadaniem. Wymaga wiedzy, a także umiejętności przewidywania sytuacji na rynku nieruchomości. Takich umiejętności nie mają osoby, które na co dzień nie uczestniczą w jego kształtowaniu. Doradca rynku nieruchomości zna rynek lokalny, jego potrzeby i ograniczenia.