Skip to content Skip to footer

Jak urządzić kuchnię – meble modułowe

Aby w pełni wykorzystać przestrzeń w kuchni, ważne jest dokładne zaprojektowanie pomieszczenia z uwzględnieniem podstawowych zasad ergonomii. Meble modułowe to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w mieszkaniach o nietypowych wymiarach.

Czym są meble modułowe?

Zamawianie mebli na wymiar może oznaczać dość wysokie koszty i wydłużony czas oczekiwania. Wygodną alternatywę stanowią właśnie meble modułowe kuchnia. W tym systemie możemy w dowolny sposób układać i dopasowywać poszczególne elementy – przypomina to układanie klocków.

Moduły występują w różnych rozmiarach, co pozwala wydajnie zagospodarować dostępne miejsce. Oczywiście wymiary tych elementów uwzględniają standardy produkowanych AGD. Dzięki temu, montaż sprzętów takich jak piekarnik, zmywarka czy płyta indukcyjna nie będzie nastręczać żadnych trudności.

Meble modułowe kuchnia – jak ją zaplanować?

Najwygodniejszym i chętnie wykorzystywanym narzędziem do planowania kuchni są kreatory dostępne online. Zazwyczaj można je znaleźć na stronach internetowych poszczególnych producentów.

W kreatorze możemy wprowadzić dokładne parametry pomieszczenia, które chcemy umeblować. W ten sposób łatwo będzie nam ocenić, na które elementy mamy miejsce. Kreator pozwala zaprojektować kuchnię nie tylko z perspektywy przestrzennej i funkcjonalnej, ale również wizualnej. W ten sposób można stworzyć kilka alternatywnych wizualizacji i rozważyć różne możliwości.

Planowanie kuchni modułowej – wskazówki

Projektując kuchnię warto stosować się do kilku prostych zasad, które usprawnią cały proces. Zacznij planowanie od niezbędnych elementów, a następnie obudowuj je dodatkowymi meblami. Kluczowe punkty kuchni rozmieść zgodnie z zasadą trójkąta roboczego.

Jeśli w Twojej kuchni chcesz mieć szafki górne i dolne, pamiętaj by ich szerokości sobie odpowiadały – dzięki temu podziały będą w tym samym miejscu. Uwzględnij również gniazdka, by móc wygodnie korzystać z drobnych akcesoriów AGD. Jeśli planujesz na stałe umieścić na blacie np. ekspres do kawy, zrób to właśnie blisko kontaktu.

Leave a comment