Skip to content Skip to footer

Jak wybierać koc na łóżko?

Funkcjonalne koce na łóżko dodadzą ciepła swoją obecnością. Ukryją pościel i wprowadzą ład do sypialni w ciągu dnia. Jedno barwny lub wzorzysty albo z konkretnym obrazkiem koc na tapczanie nadaje wnętrzu indywidualnego piękna.

Koc na łóżko upiększa sypialnię

Przyjemnie jest wejść do sypialni, w której znajduje się starannie zakryte łóżko miękkim kocem. Stylowe firany i zasłony w oknie w podobnym odcieniu co koc leżący na łóżku dopełniają harmonii. Swobodnie przepływająca dobra energia w pokoju, w którym odbywa się nocny odpoczynek, wpłynie na komfortowy sen.

Wybierając koc, który zostanie położony na łóżko, należy dobierać według własnego gustu. Jeżeli ważna dla Ciebie jest harmonia kolorystyczna w sypialni, pierwszym aspektem będzie decyzja co do barwy koca. Dopiero później zaczniesz decydować o jego innych walorach.

Co wybrać na łóżko? Ozdobne kapy narzuty, czy koc?

Kapa i narzuta pełnią funkcję ozdobną i chronią przed osiadaniem kurzu na meblach do spania. Są wykonane z wełny lub szyje się je z dwóch tkanin z wewnętrznym cienkim wypełnieniem. Aby te drugie zachowały wypełnienie w jednym miejscu, pikuje się je na całej ich powierzchni.

Narzuty pikowane często mają dwa oblicza. Czyli są dwustronne, gdzie jedna strona od drugiej różni się kolorem lub rodzajem użytej tkaniny. Koce także są obustronne ze względu na splot przędzy.

Wzór na kocu określa się jako prawy i lewy. Czyli na lewej stronie jest np. biały miś z brązowymi oczami, a na odwrocie (prawej stronie) jest on brązowy z białymi oczami. Tak samo dzieje się z tłem na kocu.

Kiedy na łóżko wzorzystą narzutę?

Jeżeli lubisz otaczać się dużą ilością kolorów i ich odcieni, wzorzysta kapa na łóżku zapewni Ci pełną paletę barw. Kolorowy styl całego Twojego mieszkania (np. meksykański i boho) przyjmie taką narzutę w każdym pomieszczeniu, w którym stoi sofa, kanapa lub małżeńskie łoże.

Wzorzyste narzuty na łóżko rozweselają wnętrze. Czasami jednak możesz poczuć się przytłoczony ogromem barwnych bodźców. Wówczas zdejmij na jakiś czas kapę i połóż na łóżko miękki jednobarwny koc, który da Ci wyciszenie zmysłów.

Czy koc na tapczanie się gniecie?

Koc zawsze pozostaje niepognieciony. Nawet jeżeli będziesz otulać się nim, leżeć na nim czy też zbijesz go w nieregularną kulę. Jego gładkość po rozłożeniu pozostanie niezmieniona.

Leave a comment