Skip to content Skip to footer

Jak wybrać wygodną kołdrę do spania?

Jak się dobrze wysypiać w nocy? Warto zadbać nie tylko o wywietrzenie sypialni czy zapewnienie sobie chwili relaksu wieczorem, ale także o małe, znaczące szczegóły, jak np. kołdra. Zsuwająca się, powodująca przegrzewanie czy wręcz przeciwnie: wychłodzenie skutecznie zakłóci nocny wypoczynek. Jaka kołdra sprawdzi się najlepiej?

Kołdry do spania: syntetyczne i naturalne

Jeśli chodzi o tekstylia do spania, oferta sklepów jest naprawdę bogata. Dziś bez problemu dostać można kołdry różnej grubości, w różnych wymiarach – na łóżko pojedyncze, podwójne albo dziecięce. Jednym z najważniejszych kryteriów przy zakupie oprócz wymiarów powinien być także materiał. To on w głównej mierze decyduje o komforcie cieplnym, jaki oferuje kołdra – czy będzie dobrze trzymać ciepło? czy nie spowoduje uczucia duszenia się i nie będzie sprzyjać poceniu się? W sklepach dostępne są zarówno cieszące się popularnością kołdry syntetyczne, jak i coraz częściej doceniane, wysokiej jakości kołdry naturalne: puchowe, wełniane, z włókien roślinnych.

Dlaczego warto postawić na kołdrę naturalną?

Kołdry naturalne mają wiele zalet. Przede wszystkim w przeciwieństwie do tych sztucznych, syntetycznych nie blokują przepływu powietrza. Zapewniając jego prawidłową cyrkulację, zapobiegają przegrzewaniu się i poceniu – zarówno latem, jak i zimą. Dostępne są w wielu wersjach, dzięki czemu można je w pełni dopasować do swoich potrzeb. Latem idealna będzie lekka, przewiewna kołdra z włókien roślinnych, zimą ciepła kołdra wełniana lub puchowa. Ta ostatnia w cieńszej wersji może posłużyć także przez resztę roku. Kołdry naturalne są w pełni bezpieczne, komfortowe, wykonane w wysokiej jakości posłużą przez lata.

Dobrej jakości kołdry naturalne – gdzie kupić?

Szukając kołdry do sypialni, najlepiej zajrzeć do dobrze zaopatrzonego sklepu z tekstyliami w okolicy. Wysokiej jakości produkty oferują także sklepy internetowe – proponują naturalne kołdry w różnych rozmiarach, o różnych grubościach, wykonane z różnych materiałów.Najważniejsze, by zwrócić uwagę na to, żeby i wypełnienie, i wierzchnia warstwa kołdry wykonane były z naturalnej tkaniny, bez dodatku syntetyku, a także upewnić się, że wykończenie jest staranne i solidne.

Kołdry naturalne wełniane dostępne są w ofercie vegehome.pl.