Skip to content Skip to footer

Nowoczesne taborety

Mała kuchnia stwarza nieco kłopotów podczas aranżacji – na niewielkiej przestrzeni chciałoby się mieć i wydzieloną część do przygotowywania posiłków i do ich spożywania. Jeśli niezbędny sprzęt AGD i wybrane meble zostawiają trochę miejsca na niewielki stół to pozytywna wiadomość. Druga to taka, że aby wygodnie usiąść nie trzeba kupować krzeseł, które zabierają cenną przestrzeń. Można wybrać w takim wypadku taborety kuchenne.

Stołki

To niepozorne siedzisko sprawdza się w codziennym życiu. Taborety są praktyczne i od lat cieszą się dużą popularnością. Kiedyś używano je głównie w kuchni do stołu kuchennego, właśnie dlatego, że na planach budowniczych w ubiegłych dziesięcioleciach kuchnia miała niewielkie rozmiary. Zresztą wygląd samych stołków był taki, że lepiej wyglądały wsunięte pod stół. Projektanci od designu zajęli się tą kwestią – taborety zyskały nowy wygląd, różną stylistykę, siedziska wzbogaciły się o różnorodne tkaniny tapicerowane. Tak więc taboret zawędrował nawet do…salonów.

Stołki kuchenne

Współczesne stołki kuchenne zdecydowanie nie przypominają tych sprzed lat. Wybór modeli jest tak ogromny, że można wybrać elegancki stołek do kuchni nowoczesnej lub stołek drewniany do kuchni w stylu skandynawskim. Taborety kuchenne wykonuje się z różnych materiałów – metal, tworzywo sztuczne, drewno i różne mogą mieć pokrycia. Najczęściej wybierane są taborety tapicerowane, ponieważ posiadają miękkie siedziska, które w dodatku w ogromnej większości łatwo utrzymać w czystości. Siedziska umieszczone są na trzech lub czterech nogach, ale są także modele o innej np. kołowej podstawie. Ciekawą propozycją do kuchni stanowią taborety wykonane z jednolitego odlewu polipropylenu. Jego interesująca forma sprawia, że doskonale będzie pasował do nowocześnie urządzonych pomieszczeń, balkonów i tarasów. Ze względu na materiał wykonania tego typu taborety są trwałe i niezwykle odporne – można na nim nie tylko siedzieć, ale i stawać. Taboret z tworzywa sztucznego ma niewielką wagę własną i bardzo często umożliwia wstawianie stołka na stołek, co jest kolejną zaletą – pomaga zaoszczędzić miejsce. Niektóre stołki posiadają dodatkowe schodki – służą nie tylko do siedzenia, ale także jako malutka drabina.

Leave a comment