Skip to content Skip to footer

Kabiny prysznicowe z brodzikiem lub bez

W trakcie urządzania lub gruntownego remontu łazienki, jednym z podstawowych problemów jest wybór pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja mają oczywiście swoje wady i zalety, natomiast ze względu na to, że większość łazienek posiada stosunkowo niewielką powierzchnię kabiny, są zdecydowanie częściej wybierane.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem czy bez brodzika?

Podstawową kwestią przy wyborze Kabiny prysznicowej jest to, czy decydujemy się na instalację brodzika czy nie. Najbardziej tradycyjną formą, stosowaną od wielu lat, są oczywiście kabiny z brodzikiem.

Zazwyczaj sprawiają one wrażenie nieco masywniejszych, dlatego lepiej sprawdzają się w łazienkach o większych rozmiarach. Mają za to jedną, bardzo ważną zaletę. Pomimo konieczności zakupu dodatkowych elementów, jak na przykład sam brodzik, są generalnie tańszym rozwiązaniem.

Z kolei na popularności ciągle zyskują kabiny prysznicowe, które montowane są bez brodzika. Wyglądają bardzo nowocześnie, a dodatkowo są niezwykle praktyczne. W tego typu kabinach przestrzeń prysznicowa nie posiada żadnych zakamarków, dlatego jest zdecydowanie łatwiejsza w utrzymaniu w czystości. Brak konieczności pokonywania progu sprawia z kolei, że są one świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które mają problemy z poruszaniem się.

Kabiny prysznicowe typu walk-in

Kabiny prysznicowe typu walk-in to bardzo nowoczesne i minimalistyczne rozwiązanie. Są to kabiny, w których nie instaluje się brodzika, ani też drzwi. Strefa prysznicowa jest w nich wyznaczona jedynie przez szklaną ściankę, która zabezpiecza resztę łazienki przed zachlapaniem.

Kabiny walk-in pozwalają na lepszą organizację przestrzeni w łazience. Doskonale sprawdzają się w przestrzeniach, które posiadają nietypowe kształty. Większość tego typu kabin posiada możliwość regulacji, dzięki czemu bez problemu można ją dopasować do wymiarów łazienki lub zamontować ją na przykład we wnęce.

Instalacja kabin prysznicowych bez brodzika

Kabiny prysznicowe bez brodzika cieszą się dużą popularnością, dzięki nowoczesnemu wyglądowi, a także łatwości w utrzymaniu w czystości. Decydując się na konkretny typ kabiny trzeba jednak zawsze zwrócić uwagę na to, jakie posiadają wymagania odnośnie instalacji.

Sama kabina prysznicowa jest stosunkowo łatwa w montażu, natomiast w przypadku rezygnacji z brodzika należy przede wszystkim pamiętać o wykonaniu odpowiedniego odpływu. Właśnie z tego względu są one montowane zazwyczaj w nowych lub gruntownie remontowanych łazienkach.

Leave a comment