Skip to content Skip to footer

Materiały tapicerskie na krzesła

Stylowe, eleganckie, kolorowe lub stonowane, współtworzące piękne wnętrza. Takie są krzesła. Jest to powszechnie stosowany mebel, dlatego wielu ludzi nie zdaje sprawy, że są one tak istotnym elementem wystroju mieszkania.

Materiały tapicerskie na krzesła — rodzaje

Najczęściej spotykanymi obiciami na krzesła są skóra i tkaniny tapicerskie. Te Obicia na krzesła różnią się od siebie nie tylko fakturą i kolorem, ale także charakteryzują się inną wytrzymałością na uszkodzenia i sposobem czyszczenia. Dlatego przed wyborem należy zastanowić się czego szukamy i w jaki sposób krzesła będą eksploatowane.W pomieszczeniach takich jak jadalnia warto wybrać materiał obiciowy na krzesła łatwy do czyszczenia. W miejscach, gdzie krzesła będą mniej używane można wybrać krzesła z materiałów mniej odpornych na plamy i uszkodzenia.

Obicia na krzesła — skóra

Ten materiał obiciowy na krzesła jest bardzo elegancki, wpasowuje się praktycznie do każdego wnętrza. Można je spotkać w wielu wariantach kolorystycznych. Skóra oraz jej tańszy odpowiednik ekoskóra charakteryzują się dobrą cyrkulacją powietrza. Dodatkowym atutem jest fakt, że można je szybko wyczyścić delikatnie zwilżoną ściereczką.Skóra jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, można ją z łatwością rozciąć, a podczas dłużej eksploatacji materiał może się wycierać. Aby temu zapobiec należy odpowiednio pielęgnować ten materiał. Do tego celu przeznaczone są specjalne środki, które czyszczą i chronią materiał, aby długo wyglądał efektownie.

Obicia na krzesła — tkaniny tapicerskie

Są to materiały tapicerskie na krzesła polecane szczególnie do nowoczesnych wnętrz. Spotkać je można w wielu wariantach kolorystycznych. Zaletą takich materiałów jest cena, są znacznie tańsze od skóry. Do najpopularniejszych materiałów obiciowych należą: mikrofibra, sztruks czy welur. Są one miękkie w dotyku, przyjemne dla skóry i nie przyklejają się do ciała podczas upałów. Tkaniny tapicerskie są odporne na wycieranie i rozcinanie.Niestety czyszczenie tych materiałów nie należy do najłatwiejszych. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne detergenty, które ułatwią utrzymanie ich w czystości. Warto pamiętać by nie prać takich obić zbyt często. Krzesła zrobione z weluru, aksamitu czy mikrofibry warto odkurzyć raz w tygodniu, a raz na kilka tygodni delikatnie wyprać odpowiednimi detergentami. Takie zabiegi zapewnią ładny wygląd materiałów przez długi czas.

Leave a comment