Skip to content Skip to footer

Noclegi Sandomierz śladami ojca Mateusza

Niezwykła popularność, jaka stoi za telewizyjnym serialem o przygodach ojca Mateusza – detektywa-amatora, który pomaga lokalnej policji w odkrywaniu śladów kolejnych zbrodni, sprawia, że do Sandomierza coraz częściej przyjeżdżają wycieczki, poszukujące śladów ojca Mateusza. Jednak bez względu na powód przyjazdu do tego nadwiślańskiego miasteczka, warto zadbać o wygodę, rezerwując odpowiednie noclegi Sandomierz pod tym względem ma bardzo bogatą ofertę.

Pokoje gościnne kontra noclegi w hotelu


Nocleg w Sandomierzu może być noclegiem zarówno w wysokiej klasy hotelu, jak i w pensjonacie czy na kwaterach prywatnych. Oczywiście każde z wymienionych miejsc oferuje noclegi w różnej cenie, może je również różnić poziom oferowanych usług. Najtańsze są prywatne pokoje Sandomierz ma całą lokalną bazę kwater prywatnych, zarówno położonych bezpośrednio w bliskim sąsiedztwie najważniejszych atrakcji turystycznych miastach, jak i położonych na obrzeżach, gdzie można równocześnie odpocząć od miejskiego zgiełku. Z kolei pokoje hotelowe, jakie są najczęściej wybierane na noclegi Sandomierz oferuje głównie w mieście. O ich wyborze przesądza najczęściej bliskie sąsiedztwo z sandomierskimi zabytkami oraz z dorzeczem Wisły. Co ciekawe część turystyczna miasta rozwinęła się po lewej stronie Wisły, zatem to tam warto szukać miejsc na nocleg w Sandomierzu w pensjonacie http://grillsolo.pl/.

Kilka powodów, dla których warto odwiedzić Sandomierz

Choć to popularny bohater serialowy zainteresował wielu turystów, to do Sandomierza warto przyjechać także po to, aby obejrzeć pozostałości z czasów świetności jednej z ważnych królewskich siedzib. To właśnie tu zachował się zamek królewski, który w swojej przeszłości kilkukrotnie był najeżdżany i niszczony przez wrogie armie, ostatni raz w czasie potopu szwedzkiego. Ciekawe są pozostałości po murach obronnych z jedyną zachowaną Bramą Opatowską, czy Collegium Gostomianum – jedna z najstarszych szkół średnich na terenie Polski. Na turystów, którzy wybierają prywatne pokoje Sandomierz ma jeszcze jedną unikalną atrakcję. Specjalna podziemna trasa turystyczna, mierząca prawie pół kilometra, biegnie przez miejskie piwnice i składy. Wejście do trasy znajduje się w okolicy sandomierskiego Rynku, natomiast wyjście – w sandomierskim Ratuszu.

Bez względu na to, czy turyści zdecydują się na zwiedzanie miasta w sposób tradycyjny, czy może wybiorą alternatywne zwiedzanie podziemi, Sandomierz jest niezwykle atrakcyjnym miejscem na krótki wypoczynek.