Skip to content Skip to footer

Oświetl swoją przyszłość

Oświetlenie stanowi bardzo ważny element wyposażenia wnętrz. Często błędnie uznawane jest za dekorację, pomimo tego, że pełni ono przede wszystkim funkcję użytkową.

Wyposażenie pomieszczeń


Oprócz wyboru koloru farby, czy zestawu meblowego, warto na początku remontu wybrać rodzaj interesującego nas oświetlenia.

Oświetlenie włoskie od kilku sezonów zyskuje coraz większe grono fanów. Eklektyzm, charakteryzujący lampy włoskie postrzegany jest za świetne dopełnienie skandynawskich aranżacji, tak bardzo modnych w Polsce.

Prezentowane przez projektantów, coraz to nowe kolekcje wprawiają w zachwyt wszystkich, bez względu na to, czy są oni zainteresowani słoneczną Italią, czy też nie. Przeniesienie na polski grunt stylowych lamp inspirowanych włoskim ogniskiem domowym, uznać można za strzał w dziesiątkę.

W sypialni intymności doda prosta, stojąca włoska lampa emitująca ciepłe i przytłumione światło. Kuchenną wyspę rozświetli duża liczba prostych kinkietów, dopasowanych kolorystycznie do blatów szafek użytkowych. Do dziecięcego pokoju producent lamp poleca wersję mini bogato zdobionego kryształowego żyrandolu. Przechodzące przez kryształki światło wyemituje tęczę, która zachwyci małą księżniczkę.

Lampa Lampie nie jest równa


Lampy włoskie, pomimo, że pełnią tę samą funkcję, nie są w żadnym przypadku takie same. Ze względu na ich różnorodność, powinny być dobierane indywidualnie do każdego pomieszczenia. Jak wcześniej zostało wspomniane, ciepłe światło o wiele lepiej sprawdzi się w sypialni, niż nad kuchennymi półkami.

Przed wyborem oświetlenia, warto zapoznać się z kilkoma informacjami, które uprzyjemnią tę decyzję. W żadnym przypadku nie należy sugerować się ceną. Przedział cenowy oferowany przez włoskich producentów jest bardzo szeroki, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Włoskie lampy charakteryzują się nie tylko ponadczasowym designem, ale również dobrym stosunkiem ceny do jakości, dlatego są one godne przemyślenia przed zakupem nowego oświetlenia do remontowanych pomieszczeń.

Oświetlenie włoskie https://homelight.pl/producenci.html, to nie tylko odmłodzone wersje żyrandola, lub mosiężne kinkiety. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów i tworzą także uniwersalne egzemplarze, które sprawdzą się w nawet najbardziej ascetycznym wnętrzu. Kolejna zasada zakupów to właśnie brak zamykania się w jednym kręgu aranżacyjnym. Na początku zazwyczaj wydaje nam się, że ten styl w żaden sposób nie będzie pasował do pomieszczenia, które urządziliśmy- ale hipoteza ta może okazać się błędna. Mieszanie stylów, faktur i kolorów to trend, będący w tym sezonie w cenie.