Skip to content Skip to footer

Oświetlenie ledowe e14

Wynalezienie prądu oraz oświetlenia umożliwiło przedłużenie dnia. Człowiek nie musi już żyć w zgodzie z rytmem słońca. Sztuczne światło daje nam wiele możliwości, jednak nie wszystkie żarówki działają tak samo. Dobór odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle istotny.

Mity dotyczące żarówek ledowych

Według powszechnej opinii Żarowki ledowe e14 zawierają rtęć, a przez co ich awarie są nie tylko niebezpieczne dla środowiska, ale również ludzi. Jednak nie jest to prawda, taką substancje zawierały dawne świetlówki, współczesne lampy LED nie zawierają rtęci.

Kolejnym mitem jest rozgrzewanie się żarówek ledowych e14. Oświetlenie to od razu osiąga pełną moc, a co za tym idzie, wcale nie trzeba czekać na efektywne działanie tych lamp.

Lampy LED nie nagrzewają się tak bardzo, jak świetlówki, czy zwykłe żarówki. Stanowią więc mniejsze zagrożenie pożarowe oraz poparzenia przez przypadkowe dotknięcie.

Oszczędność, a do tego wiele korzyści

Wymiana żarówek zwykłych na ledowe jest dobrym pomysłem. Taki prosty krok pozwala nam z czasem zaoszczędzić pieniądze oraz energię. Pomimo iż szacowany zwrot kosztów trwa prawie rok, to opłaca się zakupić lampy LED.

Żarówki ledowe e14 są nie tylko energooszczędne, ale również ekologiczne. Ich żywotność trwa aż kilkadziesiąt razy większa niż ich zwykłych odpowiedników. Przy odpowiednim użytkowaniu oświetlenie LED może starczyć na wiele lat. A do tego, ich rozkład i segregacja jest taka sama jak w przypadku zwykłych żarówek.

Czy kolor światła ma znaczenie?

Zarówno barwa, intensywność, jak i odcień oświetlenia ma ogromne znaczenie. Żarówki ledowe e14 są dostępne na rynku w wielu kolorach. Dobór odpowiednich świateł zależy od pomieszczenia, w którym ma się znajdować dana lampa. Istnieją badania potwierdzające zależność między światłem a funkcjonowaniem człowieka.

Do sypialni oraz pokoi dziecięcych warto zakupić żarówki ledowe e14 z funkcją przyciemnienia. Pozwala to na lepszy odpoczynek oraz ostre światło nie męczy oczu.

Istnieją również lampy LED, które oprócz zwykłej barwy mają możliwość świecenia się na różne, nietypowe kolory. Oświetlenie o zmiennych barwach, zielony, różowy, niebieski oraz inne różne opcje dostępne przez zmianę za pomocą pilota lub aplikacji.