Skip to content Skip to footer

Jakie zalety ma prysznic bez brodzika?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że prysznic bez brodzika ma zdecydowanie większą liczbę zalet, niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy jednak jeszcze przekonali się do wspomnianego rozwiązania.

Bezpieczeństwo

Należy mieć świadomość, że omawiany rodzaj kabin jest znacznie bezpieczniejszy w porównaniu do tych wyposażonych w brodzik. Godny uwagi jest fakt, że niektóre produkty dostępne na rynku są dodatkowo dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pozwalają także na to, aby wjechać od ich wnętrza z wózkiem inwalidzkim. Pacjent następnie jest przenoszony na krzesło sanitarne lub do kąpieli. Nie można zapomnieć, że odpływ znajdujący się w podłodze może uchronić dane mieszkanie przed ewentualnym zalaniem.

Bardzo łatwe czyszczenie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że atutem braku brodzika jest także zdecydowanie mniejsza powierzchnia do czyszczenia. Rozwiązanie nie posiada szpar czy rowków, które stosunkowo trudno byłoby doczyścić.

Dzięki temu użytkownik nie będzie miał większych problemów z zachowaniem odpowiedniej czystości. Należy również mieć świadomość, że przeważnie osady z mydła będą znacznie gorzej osadzały się na powierzchni podłogi pod prysznicem, niż na tradycyjnym brodziku

Możliwość skupienia uwagi na wystroju łazienki

Godny uwagi jest fakt, że kabina z masywnym brodzikiem mogą całkowicie zniszczyć wystrój całego pomieszczenia. Można mieć całkowitą pewność, że zdominują wystrój łazienki.

Znacznie lepszą opcją będzie postawienie na Prysznic bez brodzika. W ten sposób wystrój pomieszczenia będzie ograniczony. Ponadto zdecydowanie łatwiejszym zadaniem będzie wpisanie takiej kabiny w aranżację wnętrza.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na omawiane rozwiązanie?

Użytkownikowi nie będzie sprawiało problemu przymocowanie ścianek do kabiny prysznicowej do ściany. Przeważnie nie są do tego celu potrzebne prowadnice czy szyny.

Dzięki temu nie będzie trzeba niszczyć płytek łazienkowych czy wiercić dodatkowych otworów. Można oczywiście zlecić wspomniane zadanie fachowcowi.

Leave a comment