Skip to content Skip to footer

Oświetlenie vintage: jak je wykorzystać?

Oświetlenie w stylu vintage odgrywa coraz ważniejszą rolę w aranżacjach naszych wnętrz, a im większe zainteresowanie stylem retro, tym większe zapotrzebowanie na tego typu dodatki. Co warto wiedzieć na temat stylowych lamp retro? W jakich pomieszczeniach możemy je wykorzystać?

Oświetlenie vintage – jakie są jego cechy charakterystyczne?

Stylowe lampy retro to szeroki wybór żyrandoli, kinkietów oraz nocnych lampek, które łączy jedno – są stylizowane w taki sposób, by wyglądać na przedmiot, który ma już swoje lata. By osiągnąć taki efekt, nie trzeba wiele. Wystarczy postawić na ozdobne abażury lub proste lampy, w których główną rolę będzie odgrywał tak ciekawy materiał, jak mosiądz. Ciekawe kształty, nowatorskie wzornictwo – wszystko to sprawia, iż z lamp retro można korzystać na wiele sposobów.

Dla tych, którzy cenią sobie modę sprzed lat

Lampy retro to idealny dodatek do tych wnętrz, które są urządzane w taki sposób, by przypominać pokoje sprzed kilku dekad. W pomieszczeniach w stylu retro, w których główną rolę odgrywają ozdobne firanki, piękne narzuty oraz postarzane meble, stylowe lampy staną się ważnym dodatkiem. Co będzie najlepiej pasować do postarzanych kredensów? Jakie lampy będą najpiękniej prezentować się nad masywnym stołem z drewna? Piękne żyrandole, kuszące oryginalnymi kształtami, stojące lampki nocne, które będą przyciągały ozdobnymi abażurami – oto wybrane rozwiązania, na które podczas urządzania wnętrza w stylu retro z pewnością warto postawić. Można też sięgnąć po proste lampy wiszące, kuszące prostym kształtem i skromnością.

Dla tych, którzy stawiają na ponadczasowe rozwiązania

Choć stylowe lampy, inspirowane modą sprzed lat, są bardzo chętnie wykorzystywane przez miłośników stylu retro, warto pamiętać o tym, że w istocie takie oświetlenie można dopasować do każdego wnętrza. Lampy retro to ciekawe i proste zarazem wzornictwo, dzięki czemu lampy inspirowane modą sprzed kilku dekad świetnie mogą się sprawdzić jako dodatek w tych wnętrzach, w których zapanowała nowoczesność. Możliwości, dzięki którym można stworzyć ciekawą i ponadczasową aranżację jest sporo, a jedynym ograniczeniem pozostaje tu nasza wyobraźnia.

Lampy retro to wiele ciekawych materiałów, wzorów i kolorów, dzięki czemu każdy z nas znajdzie wiele ciekawych propozycji do swego domu. Takie lampy to idealna propozycja dla tych,którzy cenią sobie modę sprzed lat, jak i dla tych, które postawili na nowoczesne rozwiązania. Możliwości jest wiele, a jedynym ograniczeniem w zakresie wykorzystania takich lamp w aranżacji wnętrza pozostaje nasza wyobraźnia.

Leave a comment