Skip to content Skip to footer

Panele sufitowe – zastosowanie w wykończeniu wnętrz

W pomieszczeniach, gdzie sufity są szczególnie narażone na niekorzystne działanie różnych czynników, mogących powodować zanieczyszczenia oraz zawilgocenie stosuje się zabezpieczenie powierzchni, a są to panele sufitowe. Takie okładziny w bardzo dużym stopniu zapobiegają wszelkim zniszczeniom oraz eliminują konieczność przeprowadzania częstych remontów.

Gdzie najczęściej wykorzystuje się panele plastikowe na sufit?

Ze względu na ich bardzo dobre parametry ochronne tego rodzaju okładziny są stosowane do wykładania sufitów w pomieszczeniach domów mieszkalnych, obiektów komercyjnych, a także budynków użyteczności publicznej. Takie zabezpieczenie sufitów jest niedrogie, ponieważ sam zakup paneli nie jest dużym wydatkiem, a montaż odbywa się szybko i w bardzo prosty sposób.

W domach prywatnych panele pcv na sufit montuje się w łazienkach, kuchniach, garażach, korytarzach, piwnicach oraz w różnego rodzaju pomieszczeniach gospodarczych, w tym w kotłowniach. Zastosowanie tego materiału wykończeniowego zapobiega zabrudzeniom, zawilgoceniu oraz innym niekorzystnie wpływającym czynnikom.

W obiektach użyteczności publicznej panele plastikowe na sufit znajdują szerokie zastosowanie w poczekalniach, gabinetach, warsztatach, pomieszczeniach socjalnych i gospodarczych, w obiektach przemysłowych, a także gastronomicznych. Panele sufitowe z pcv doskonale zabezpieczają pomieszczenia, gdzie odbywa się produkcja oraz tam gdzie przebywa duża liczba osób.

Dlaczego panele pcv na sufit są dobrym zabezpieczeniem?

Producenci paneli sufitowych opracowali formułę tworzywa, z których te elementy są wykonywane w taki sposób, aby były one jak najbardziej trwałe, odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Tego typu okładziny nie poddają się zarysowaniom, uszkodzeniom mechanicznym i dają się bardzo łatwo czyścić zwykłymi środkami. W przypadku sufitu pomalowanego farbą takiej możliwości po prostu nie ma.

Poza typowo użytkowymi walorami panele są także bardzo estetycznym materiałem wykończeniowym. W ofercie producentów można znaleźć te elementy o różnych szerokościach, kolorystyce, a także różniącej się fakturze powierzchni. Najbardziej popularne są panele sufitowe w czystej bieli, odcieniach szarości lub beżu, ale dostępne są także bardziej wyraziste kolory. Powierzchnie paneli mogą być zbliżone wyglądem do popularnych odmian drewna, kamienia oraz marmuru. Dzięki bogatej ofercie produkowanych przez specjalistyczne firmy materiałów można dobrać najbardziej odpowiednie do stylistyki konkretnego pomieszczenia.

Więcej na stronie: https://eurodeco.pl/Panele-Sufitowe-100×16-7-c84