Skip to content Skip to footer

Ekologiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków.

Nowoczesne rozwiązania szturmem wkroczyły nie tylko do firm, ale też są powszechnie stosowanie w nowo budowanych domach. Jedna z takich nowości, która zyskuje rzesze zwolenników są oczyszczalnie ścieków. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdy rozpoczynając budowę nie mamy możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej, szczególnie w rejonach gdzie zabudowa jest rozproszona.

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Proces neutralizacji ścieków jest podobny we wszystkich rodzajach przydomowych oczyszczalni. W pierwszym etapie następuje beztlenowy rozkład na mniejsze cząsteczki, a następnie w drugiej fazie tlenowej oczyszczanie ścieków.

Etap pierwszy to czas gdzie w osadniku gnilnym zachodzą procesy biochemiczne dzięki stosowanym bakteriom oraz fizyczne. W ich wyniku fermentacji ulega stała część, z której powstają sole mineralne i proste związki nierozpuszczone w wodzie. Szara woda jak nazywana jest płynna część ścieków przepływa do kolejnego pojemnika.
Etap drugi to dalsze oczyszczanie w warunkach tlenowych, w tym etapie neutralizowane są groźne dla środowiska zanieczyszczenia.

Jak zbudowane są biologiczne oczyszczalnie ścieków i ile kosztuje?

Wybierając przydomową oczyszczalnie inwestorzy nie są ograniczeni rodzajem gruntu ani poziomem wód gruntowych. Same urządzenia ma kompaktową budowę, która średnio zajmuje 8m2. Wykorzystane do budowy tworzywo zapewnia szczelność i trwałość przez długie lata.

Początkowe nakłady na inwestycję mogą być wyższe niż zastosowanie klasycznego szamba. Jednak decydując się na budowę domu warto planować wydatki długofalowo. Koszt comiesięcznego opróżniania szamba to wydatek kilkuset złotych miesięcznie a dodatkowo trzeba pamiętać o systematycznym opróżnianiu zbiornika. Oczyszczanie ścieków przy pomocy przydomowej oczyszczalni zwraca się w pierwszych trzech latach użytkowania, a dodatkowo sprawia, że możemy komfortowo mieszkać nie martwiąc się o nieprzyjemny zapach.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Wiele ciekawych wskazówek i przydatnych informacji można znaleźć w sieci, jednak realizację należy powierzyć wyspecjalizowanej firmie, która pomoże wybrać odpowiednie urządzenia, a także zagwarantuje właściwe zamontowanie. Jedną z przodujących w regionie firm oferujących przydomowe oczyszczalnie ścieków jest „METAL-BUD” z Gliwic.

Firma w ofercie posiada nie tylko przydomowe oczyszczalnie dla gospodarstw domowych, ale również zastosowania dla hoteli i zakładów produkcyjnych, które można rozbudować w późniejszym czasie.
Szczegóły dostępne są na stronie oczyszczalnie-metalbud.pl.

Leave a comment