Skip to content Skip to footer

Piece do pizzy opalane drewnem

Ogrodowe piece do pizzy opalane drewnem są niezwykle popularne, a wszystko dlatego, że dzięki nim możemy wyczarować pyszną pizzę, rodem z Włoch. Decydując się na postawienie pieca do pizzy we własnym ogrodzie koniecznie przyjrzyjmy się jego parametrom technicznym, ponieważ dobrze wybrany naprawdę posłuży nam przez długie lata. Wśród wielu typów pieców zazwyczaj najbardziej polecane są piece opalane naturalnym drewnem.

Ogrodowe piece do pizzy

Jeżeli jesteśmy koneserami pizzy i nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez tego przysmaku, budowa ogrodowego pieca do pizzy opalanego drewnem może być bardzo dobrym pomysłem. By jednak tego typu przedsięwzięcie uznać za udane koniecznie trzeba zastanowić się, jaki piec do pizzy powinniśmy wybrać, a także zamontować go w odpowiednim miejscu w naszym ogrodzie. Ogrodowe piece do pizzy powinniśmy dostosować do wielkości naszego ogrodu, a także indywidualnych zapotrzebowań związanych z wypiekiem pizza. Na rynku znajdziemy piece różnej wielkości i pojemności, przez co też możliwe jest zaaranżowanie nawet najmniejszej przestrzeni w danym ogrodzie. Piec do pizzy to też element rozrywkowy, ponieważ możemy na świeżym powietrzu serwować pyszną pizzę naszej rodzinie czy też znajomym.

Zalety ogrodowych pieców do pizzy

Wśród najbardziej popularnych ogrodowych pieców do pizzy na pewno na szczególną uwagę zasługują piece opalane drewnem. Najlepsza pizza rodem z Włoch również wytwarzana jest w kamiennych lub ceglanych piecach, które opalane są wyłącznie drewnem. Wykorzystanie drewna zapewnia chrupiące i aromatyczne brzegi ciasta na pizzę, zaś samo ciasto jest cienkie i lekkie. Takiego efektu niestety nie osiągniemy w piekarniku elektrycznym, stąd też jeżeli mamy możliwość zamontowania ogrodowego pieca do pizzy, zawsze wybierajmy tylko takie, które opalane są drewnem. Co więcej, opalanie drewnem jest naturalną metodą obróbki termicznej, przez co też jest niezwykle atrakcyjną formą gotowania, gwarantującą zdrowe przyrządzenie pizzy. Tu koniecznie trzeba też zaznaczyć, że podczas wypieku pizzy w piecu opalanym drewnem nie uwalniają się żadne niekorzystne dla naszego zdrowia spalenizny, więc gotujemy pysznie i zdrowo. Sam smak pizzy z pieca opalanego drewnem będzie też niepowtarzalny i nieporównywalny z pizzą otrzymywaną z elektrycznego piekarnika

Ogrodowe piece do pizzy dostępne są w ofercie Lofra.pl.

Leave a comment