Skip to content Skip to footer

Piekarnik elektryczny retro – czar i magia

Dzisiaj w sklepach sprzedawane są naprawdę często różnego rodzaju piekarniki elektryczne retro. Czy w zasadzie warto je rozważyć? Kiedy takie piekarniki elektryczne w wersji retro nam się przydadzą? Jak one w zasadzie się prezentują?

Piekarnik elektryczny retro – najważniejsze informacje

Na początek warto jednak zasadniczo powiedzieć nieco o tym, jak prezentuje się taki piekarnik elektryczny retro. Otóż przede wszystkim pod kątem technicznym jest to najzwyklejszy w świecie piekarnik elektryczny. Generalnie zatem mamy zapewnioną naprawdę wysoką jakość pieczenia, jego komfort i wygodę oraz brak konieczności montowania gazu w domu, co dla wielu osób jest sporą zaletą.

Co więcej, jednak – taki piekarnik elektryczny retro cechuje również naprawdę nietypowy wygląd. Inspirowany jest on bowiem różnymi dawnymi piekarnikami gazowymi i nie tylko. Niektóre piekarniki elektryczne retro bowiem prezentują się jakby wyciągnąć je z kuchni magicznego Wonki czy czarodzieja.

Mogą one być brzuchate, mieć zabawne kształty, ciekawe formy okienka. Popularne są również niekonwencjonalne barwy takich piekarników, jak chociażby miedziany, kremowy, czekoladowy, beżowy… Możliwości jest wiele!

Dawne style aranżacji wnętrz

Takie piekarniki szczególnie ciekawe prezentują się w różnych dawnych stylach aranżacji wnętrz. Oczywiście będzie to styl klasyczny. Dalej także całkiem nieźle będą się one prezentowały w stylu kolonialnym, choć tu powinny mieć nieco surowszą formę. Takie piekarniki retro pięknie także zbudują nastrój w industrialnej kuchni. Tu powinny one być czarne bądź miedziane i o ciekawym kształcie,

Warto jeszcze wspomnieć o różnego rodzaju nieco bardziej wiejskich stylach. Przykładowo piekarnik elektryczny na modłę retro pięknie wkomponuje się w styl rustykalny. Co więcej, może stanowić także miłe uzupełnienie kuchni w dawnym, staroangielskim stylu. Warto jeszcze wspomnieć to o stylu prowansalskim i skandynawskim.

Współczesne style aranżacji wnętrz

Czy jednak takie piekarniki retro pasują tylko do dawnych stylów? Nie do końca. Dzisiaj bowiem one także świetnie sprawdzą się również we współczesnych stylach, jako elementy dekoracyjne, dodające nutki magii oraz baśni i czaru dawnego świata.

Piekarnik elektryczny retro dostępne są w ofercie Lofra.pl

Leave a comment