Skip to content Skip to footer

Poduszki puchowe – czym kierować się podczas wyboru?

Poduszki puchowe są znane od wieków i gościły w sypialniach naszych babć i prababć. Są uważane nie tylko za ekologiczne, ale też zapewniające zdrowy sen po męczącym i ciężkim dniu. Dzięki nim odpoczynek jest efektywny, ponieważ posiadają właściwości jakich nie gwarantują syntetyczne poduszki. Oto wskazówki, które przemawiają za ich wyborem do naszej sypialni.

Poduszki z puchu gęsiego – czy to dobry wybór do sypialni?

Wiele osób chciałoby zamienić syntetyczne poduszki i kołdry w swojej sypialni na znacznie bardziej ekologiczne w formie poduszek z wypełnieniem z pierza. Okazuje się, że takie rozwiązanie stanowi nie tylko ukłon w stronę natury, ale jest również sposobem na zagwarantowanie zdrowego i pełnego relaksu snu, po którym wstaniemy wypoczęci i pełni sił. Wypełnienie poduszki w znacznym stopniu odpowiada za to, jak będzie się nam spało i czy rano wstaniemy wypoczęci i pełni energii.

W sprzedaży można obecnie znaleźć poduszki z wypełnieniem naturalnym, takich jak: pierze, puch i półpuch (np. len lub gryka). To wersje bardziej polecane od włókien poliestrowych lub akrylowych, a także dostępnych na rynku poduszek i kołder z lateksem lub pianką termoplastyczną. Wybierając poduszkę do spania, warto mieć na uwadze jej wielkość, ponieważ powinna ona zapewniać właściwe ułożenia głowy. Zbyt mała i niedopasowana może powodować bóle szyi lub karku, zwłaszcza u osób które na co dzień na nie cierpią.

Poduszki z puchu – także dla alergików!

Wiele osób zastanawia się czy poduszki wykonane z puchu gęsiego lub kaczego nadają się dla alergików. Okazuje się, że jak najbardziej tak, ponieważ wystarczy je regularnie wietrzyć i dbać o czystość, by móc cieszyć się dobrym i regenerującym snem. Na rynku dostępne są obecnie różne kształty i rozmiary poduszek z puchem. Obecnie puch umieszcza się w specjalnych kasetkach, które powodują, że nie przemieszcza się on po całej poduszce lub kołdrze, co jest to bardzo praktyczne i powoduje, że ciepło pod kołdrą odczuwane jest równomiernie.

Poduszki puchowe – czy pasują do designu w sypialni?

Tak, ponieważ podobnie jak poduszki wykonane z innych materiałów można na nie nadkładać dowolne poszewki i wnętrze z piór w niczym nie przeszkadza. Tym samym nie trzeba obawiać się, że kiedy decydujemy się na ekologiczne poduszki z puchu gęsiego to cokolwiek stanie na drodze, by w sypialni pamiętać również o ciekawym designie.

Leave a comment