Skip to content Skip to footer

Prześcieradło tradycyjne czy z gumką?

Prześcieradło powinno doskonale pasować do materaca, który przykrywa. To konieczne dla wygody jego użytkowników oraz osób, które ścielą łóżka. Jakie prześcieradło jest lepsze? Tradycyjne, czy z gumką?

Tradycyjne

Prześcieradło na materac w formie klasycznej to po prostu materiał przycięty do odpowiedniego rozmiaru. Jest to prostokąt tkaniny, który został obszyty by materiał się nie niszczył przy krawędziach. Minusem takiego prześcieradła jest konieczność jego prasowania. Żeby dobrze wyglądało, zazwyczaj należy poświęcić na to sporo czasu. Drugą wadą jest to, że takie prześcieradło dość długo nakłada się na materac. Łatwo też o jego obsunięcie, które skutkuje tym, że trzeba nakładać je na nowo. Plusem jest za to, łatwość składania i przechowywania takiego prześcieradła.

Z gumką

Wymiary prześcieradeł z gumką są przeróżne. Można dopasować je na wszystkie istniejące rozmiary materacy – od łóżeczek niemowlęcych i wózków, aż po wielkie łoża małżeńskie. Takie prześcieradło na materac jest wyjątkowo nowoczesnym rozwiązaniem. Są niezwykle praktyczne. Wystarczy założyć je na materac i prawidłowo rozciągnąć. Nie ma potrzeby żadnego wygładzania materiału, a później nie trzeba przejmować się żadnymi poprawkami. Prześcieradło będzie dobrze wyglądało nawet po spędzonej na nim nocy. Jedyną niedogodnością jest składanie takich prześcieradeł. Nie jest to proste. Trzeba znać kilka patentów, by radzić sobie z tym szybko i pewnie. Wprawna osoba może składać prześcieradło z gumką tak, że na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od prześcieradeł tradycyjnych.

Według upodobań

Trudno jest wyróżnić, który rodzaj prześcieradła jest lepszy. Nie należy porównywać ich w tej kategorii. Tak na dobrą sprawę najważniejsze są własne upodobania użytkownika. Są osoby, które nie wyobrażają sobie dobrze przespanej nocy bez pięknego, wyprasowanego i wykrochmalonego prześcieradła w kolorze nieskazitelnej bieli. Może być ono traktowane jako synonim luksusu. Jednak dla wielu ludzi w ich prywatnych domach, bardziej praktyczne są prześcieradła z gumką. Tym bardziej, że produkowane są też z przyjemnych w dotyku tkanin, takich jak frotta lub jersey. To dobra propozycja zwłaszcza dla dzieci, niemowląt oraz osób ceniących sobie wygodę. Jeśli, więc nie przepadasz za ścieleniem sobie łóżka – wybierz prześcieradło z gumką.

Leave a comment