Skip to content Skip to footer

Jak przygotować dom na sprzedaż?

Czy łatwo jest sprzedać dom? Jeśli mieszkało się w nim przez kilkanaście, lub kilkadziesiąt lat, nie jest to zbyt proste doświadczenie. Załóżmy jednak, że mieszkamy w Legnicy i chcemy sprzedać dom w tym mieście. Jak przygotować się do tego?

Mentalność to podstawa

Jeśli postawiliśmy domy w Legnicy, to liczyliśmy pewnie na ciekawe otoczenie, niezbyt duży zgiełk i – co najważniejsze – na miejsca pracy i wypoczynku. Jeśli jednak chcemy ów dom sprzedać, musimy liczyć się z tym, że nagle to wszystko utracimy. Oczywiście możemy zakładać, że przeniesiemy się do innego miasta o podobnych warunkach, ale wciąż będzie to coś innego, nowego…

Jeśli więc decydujemy się na wystawienie domu bądź mieszkania na sprzedaż, musimy liczyć się z własną mentalnością. Nie przedłużaj „pożegnania” z domem. Nie rozmyślaj o tym co straciłeś. Bardziej skup się na tym, co masz do zrobienia i co czeka Cię w zupełnie nowym mieście i w Twoim nowym domu.

Posprzątaj…

Zrezygnowałeś ze swojego domu w Legnicy. Nie oznacza to jednak, że masz prawo pozostawić po sobie nieporządek. Posprzątaj wszystkie szafy – kupcy uwielbiają w nich szperać. Jeśli coś wymaga Twojej naprawy, koniecznie to napraw. Zrób wszystko, by dom wyglądał naprawdę pięknie.

Mieszkania na sprzedaż to nie miejsce na przechowywanie Twoich pamiątek! Nowi właściciele będą pewnie do swojego nowego domu wprowadzić swoje zdjęcia, drobiazgi itd. Zastanów się jak Ty sam czułbyś się, gdyby w zakupionym przez Ciebie domu w Legnicy, nagle znalazło się mnóstwo pamiątek po poprzednich właścicielach.

Przemyśl wyprowadzkę

Kończąc swoje „urzędowanie” w starym domu, nie zapominaj o tym, że Twoja wyprowadzka powinna być dokładnie przemyślana. Co to oznacza? Rzecz jasna kwestię logistyczną. Jeśli mieszkasz w centrum Legnicy, raczej nie będzie to zbyt trudne. Po prostu poszukaj firmy, która pomoże Ci się przetransportować za rozsądną cenę i w miarę szybko.

Pamiętaj również o tym, że wystawiają ogłoszenie przedstawiające mieszkanie na sprzedaż, warto pozostawić ze sobą wszystko, co jest Ci niepotrzebne. Nie zagracaj nowego domu starymi rzeczami. Potraktuj go jako nową kartę, na której ponownie będziesz pisał od nowa swoje życie. Czy warto? Oczywiście, że tak!

Artykuł powstał we współpracy ze Modernbud