Skip to content Skip to footer

Przyjemna flanela

Sen jest najistotniejszą drogą do relaksu i odpoczynku dla człowieka. Należy dostosować wszystkie czynniki zewnętrzne do tego, by zmaksymalizować ilość snu głębokiego. Ze względu na fakt, że już jeden czynnik może spowodować trudność w osiągnięciu tej fazy snu, która jest niezbędna dla prawidłowego relaksu, warto zadbać o komfort w każdym możliwym aspekcie.

Wygodna pościel i łóżko

Zdecydowanie kluczowym czynnikiem wpływającym na to, jak się śpi jest wygoda łóżka i pościeli. Niestety nie zawsze można posiadać najwygodniejsze rozwiązanie – mały metraż spowoduje kupno sofy lub wersalki zamiast łóżka z materacem. Istnieją także inne czynniki wpływu. Istotnym jest zatem, aby wybrać te potrzeby naszego organizmu, których spełnienie jest możliwe. Nawet sofa czy wersalka odpowiednio dobrana może wykazywać się dużym poziomem wygody.Dobór pościeli też ma duże znaczenie. Większość ludzi decyduje, że najwygodniejsza jest posciel flanelowa bawełniana. Tkanina ta ma doskonałe właściwości pod względem regulacji cieplnej. Jednoczenie jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Łatwo utrzymać ją w czystości oraz wyprasować. Posciel flanelowa bawełniana wykonana jest z włókien naturalnych, które nie są podatne na zagniecenia – można je także prać w wyższej temperaturze – to z kolei zapewnia odpowiedni poziom higieny przy korzystaniu. Zawsze jednak warto dobierać zarówno pościel jak i samo łóżko do własnych potrzeb – należy kierować się własnym poczuciem komfortu. Zagwarantuje to odpowiedni i relaksujący sen.

Inne czynniki

Na jakość snu mają wpływ także inne czynniki. Szczególnym są światła. Sztuczne światło, wszelkiego rodzaju diody, szczególnie w odcieniu niebieskim, wysyłają do mózgu sygnał, że należy już wstawać. Niestety konsekwencją tego może być bezsenność lub częste pobudki. Także powszechnie używane w łóżku telefony komórkowe, tablety czy laptopy generują niekorzystne dla organizmu niebieskie światło. Dlatego minimum godzinę przed snem warto zrezygnować z tego typu rozrywki a zająć się czynnościami wyciszającymi organizm: słuchaniem muzyki, czytaniem książek. Warto wyeliminować z sypialni także wszelkie źródła światła takie jak diody komputera czy telewizora. Dopiero kompleksowe rozwiązanie przyniesie upragniony relaks.

Pościel flanelowa bawełniana znajdziesz w ofercie Vege Home