Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na saunę ir?

Należy zdawać sobie sprawę, że praktycznie każda osoba potrzebuje promieni słonecznych. Warto poznać właściwości sauny ir, która zagwarantuje użytkownikowi dostęp do nich praktycznie o każdej porze dnia czy roku.

Jakie dokładnie korzyści ma sauna ir?

Trzeba mieć świadomość, że praktycznie każdy seans będzie dostarczał użytkownikowi bardzo dużą liczbę korzyści. Należy wiedzieć, że w głąb ciała wnikną promienie podczerwone. Następnie dojdzie do intensywnego pocenia się, które pozwoli użytkownikowi na spalenie nawet 900 kcal na półgodzinnym seansie. Ponadto skóra zostanie oczyszczona z różnego rodzaju toksyn, będzie miała zdecydowanie bardziej atrakcyjny wygląd. Z kolei cellulit zostanie zredukowany.

Warto również wiedzieć, że utrata wagi spowoduje zużycie bardzo dużo energii niezbędnej do produkcji potu. W kolejnym etapie zostanie wydalony tłuszcz. Koniecznie należy zaznaczyć, że naukowcy dowiedli, iż korzystanie z promieni podczerwonych będzie sprzyjać leczeniu różnego rodzaju jednostek chorobowych czy dolegliwości. Lekarze bardzo często rekomendują wizyty w saunie infrared w przypadku leczenia bólów mięśni, chorób stawów czy zaburzeń krążenia.

Sauna ir – korzystanie

Warto przede wszystkim pamiętać, aby jeszcze przed wejściem do sauny nie korzystać z żadnych balsamów czy kremów do ciała. Koniecznie jest również zmycie makijażu. Skóra musi bowiem naturalnie oddychać, tylko wtedy będzie w stanie pozwolić na wydalenie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń na zewnątrz. Rekomendowane jest także wzięcie ze sobą dużego ręcznika do siedzenia, drugiego na ocieranie potu, a trzeci można podłożyć pod stopy.

Należy również pamiętać, aby do sauny wchodzić bez klapek. Powinno się usiąść na ręczniku w taki sposób, by nie stykać drewnianej powierzchni ze skórą. Koniecznie należy zaznaczyć, że seans w saunie powinien być czasem przeznaczonym na wyciszenie i spokój. Nie jest zatem zalecane wykonywanie ćwiczeń fizycznych czy picie napojów. Ponadto do sauny nie tylko nie można wejść na czczo, ale również po posiłku. Świetnym rozwiązaniem jest odczekanie od jednej do dwóch godzin po posiłku. Warto podkreślić, że najbardziej optymalny czas na jednorazowe wejście będzie wynosił pół godziny w temperaturze od 45 do 60°C.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw

Leave a comment