Skip to content Skip to footer

Rodzaje pościeli

„Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz” – to zdanie niejednokrotnie słyszymy w naszym życiu. Oczywiście zazwyczaj nie interpretujemy go w tak oczywisty sposób, jednakże doskonale wiadomo, że dobre posłanie zapewnia komfortowy sen. Z tego też powodu tak istotny jest dobór odpowiedniej pościeli. Liczy się nie tylko rozmiar, ale również materiał, wzory i kolorystyka.

Mnogość wzorów i kolorów

W sklepach można spotkać się z wieloma wariantami pościeli. Niektóre komplety pościeli bawełnianej 160×200 są przeznaczone głównie dla młodszych użytkowników, a niektóre typowo dla młodych małżeństw (przykładem może być pościel satyna bawełniana 160×200 z grafiką dzielącą materiał na dwie strony łóżka małżonków). Oczywiście klienci znajdą również bardziej tradycyjne wzory zawierające delikatne groszki, kwiaty, figury geometryczne. Osoby uwielbiające minimalizm również będą usatysfakcjonowane możliwością zakupu pościeli 160×200 w jednolitym kolorze. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się komplety w jasnych barwach, które idealnie pasują do większości wnętrz.

Materiał do każdej sypialni

Rzecz jasna nie tylko wzór oraz kolor pościeli stanowią istotne czynniki przy wyborze nowego kompletu. Najpopularniejszymi wariantami pościeli są te wyprodukowane z:
• Bawełny
• Flaneli
• Satyny bawełnianej
• Mikrowłókna
• Jerseyu
• Krepy
• Lnu.
Dla najmłodszych mieszkańców domu najbardziej rekomendowanym wyborem jest pościel z bawełny. Posiada ona właściwości odprowadzające wilgoć, a jednocześnie jest przyjemna w dotyku, dość miękka i ogrzewa. Z tego też powodu pościel bawełniana 160×200 jest najczęstszym wyborem kupujących. Odmianą pościeli bawełnianej 160×200 jest pościel z flaneli. Znajduje szczególne zastosowanie chłodną porą roku, gdyż ogrzewa niczym ciepły koc. Taka pościel 160×200 jest również bardzo delikatna w dotyku i zapewnia komfortowy sen, jednakże w cieplejsze pory roku nie będzie zbyt przydatna.

Jakiś czas temu wiele osób rezygnowało z pościeli bawełnianej 160×200 na rzecz pościeli 160×200 z krepy. W porównaniu do bawełny ten materiał nie wymaga prasowania, łatwo go utrzymać w czystości i jest stosunkowo tani. Niestety w raz z kolejnymi praniami tkanina staje się coraz twardsza i mało przyjemna w dotyku. Całkowitą odwrotnością jest pościel satyna bawełniana 160×200. Dzięki odpowiedniej technice prania (odwracanie jej na drugą stronę przy włożeniu do pralki) satyna bawełniana zachowuje dość długo swoje pierwotne kolory oraz jest delikatna w dotyku. Z tego też powodu bardzo wiele osób dzisiaj wybiera ją do swojego domu.

Wybór odpowiedniej pościeli jest dzisiaj łatwiejszym zadaniem niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy tylko wiedzieć co nam się podoba.

Więcej na stronie https://www.bellastoria.pl/posciel-satynowa-satyna-bawelniana-160×200