Skip to content Skip to footer

Stołki kuchenne – jakie wybrać?

Trudno jest urządzić funkcjonalną i stylową kuchnię. Musimy tam umieścić wiele sprzętów, które mogą się mijać z naszą wizją artystyczną i poczuciem estetyki: lodówka, zmywarka, kran, piekarnik i płyta grzewcza. Są to potrzebne przedmioty, które nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy wszyscy chcieli. W takim wypadku warto przemyśleć dodatki, jakimi możemy zaopatrzyć kuchnie. Jeśli mamy mały metraż, powinniśmy pamiętać o tym, że tych dodatków nie powinno być zbyt dużo, a najlepiej gdyby były funkcjonalne.

Taborety kuchenne – modny i wielofunkcyjny dodatek do kuchni

Stołki kuchenne mogą się nam wydawać mało potrzebnym bibelotem. Okazuje się, że są to pomijane, a bardzo funkcjonalne meble, które trochę odeszły w zapomnienie.

Stołki ratują nas na każdej imprezie – kiedy zjawią się niezapowiedziani goście, a my nie mamy już więcej miejsc siedzących. Będą też idealnym rozwiązaniem, kiedy domówka przeniesie się do kuchni, a jak wiemy często właśnie tam kończą się imprezy. To również idealny mebel dla niskich osób, które mają problemy z sięganiem do najwyższych półek czy szafek. Wystarczy podstawić taki mebel i wygodnie możemy po wszystko ściągnąć. Mogą być też pomocniczym stolikiem – wtedy warto wybrać te z płaskim siedziskiem. Można tam postawić szklanki czy przekąski na imprezie.

Taborety kuchenne – nie tylko w kuchni!

Proste stołki kuchenne znajdą swoje zastosowanie też w innych pomieszczeniach mieszkania. Świetnie nadadzą się jako małe, mobilne siedziska to kawowego stolika na balkonie czy tarasie. Są to zazwyczaj małe metraże, więc warto oszczędzić trochę miejsca i wybrać takie, które łatwo można przenieść lub wynieść. Można je także zaaranżować jako stoliki nocne, kładąc je po obu stronach łóżka, a nawet zrobić z nich kwietnik i poukładać na nich rośliny doniczkowe.

Hocker – czyli nowoczesny taboret

W sklepach pojawia się teraz alternatywa dla tradycyjnych taboretów – są to tak zwane hockery. Świetnie wpasują się w nowoczesne wnętrza, które mają charakter vintage, loftowy. Są to wygodne siedziska, które możemy postawić zarówno w kuchni, salonie, jadalni czy przy barku. Największą popularnością cieszą się te stylizowana na barowe, kawiarniane stołki. Są tapicerowane, skórzane o metalowym wykończeniu. Wiele z nich ma oparcie i wygodny podnóżek, czego brakuje tradycyjnym taboretom.

Leave a comment