Skip to content Skip to footer

Gdzie trzymać rower w mieszkaniu?

Mieszkanie w bloku, ograniczona przestrzeń- masz problem z tym, gdzie trzymać rower, aby jednocześnie było to wygodne, ale też i dobrze wyglądało? Tak naprawdę, rower może być elementem dekoracyjnym mieszkania, z pewnością nie powinien jednak zawadzać, ani brudzić ścian. Wobec tego, w jaki sposób włożyć go w aranżację mieszkania, aby wszystko razem mogło tworzyć spójną całość? Wykorzystać szafkę czy wieszak na rowery?

Element aranżacji, czyli oryginalna dekoracja

Rower umieszczony w mieszkaniu może dodawać mu stylu i podkreślać miejski szyk mieszkania. Z pewnością można idealnie wpasować go w stylistykę loft czy też w klimaty industrialne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że rower nie jest dekoracją samą w sobie- powinien być umieszczony w miejscu łatwo dostępnym tak, aby jego ściąganie i ponowne zawieszanie nie stanowiło większego problemu.

Trzeba wziąć także pod uwagę, że rowery w pokoju mogą zajmować dość dużo przestrzeni, a nie każdy taką przestrzeń posiada. Pojęcie przestrzeni jest kluczowe- rower nie może stać w miejscu przejścia tak, aby skutecznie zakłócać komunikację w całym mieszkaniu. Może więc warto pomyśleć o jego nieszablonowym umiejscowieniu?

Integracja roweru z meblami

Możemy pokusić się o stworzenie dedykowanej szafki na zamówienie, która będzie pełniła funkcję stojaka lub w jakiś sposób pomoże wkomponować rower w całość aranżacji. To może być także ciekawa zabudowa ściany, która pozwoli na częściowe schowanie roweru (nie zawsze przecież masz ochotę myć rower za każdym razem, kiedy wracasz z przejażdżki po mieście).

Szafkę tego typu zamówisz u stolarza i może być ona przystosowana nawet do kilku rowerów. Być może dzięki niej obecność rowerów w domu nie będzie aż tak bardzo przytłaczająca.

Rower na specjalnym wieszaku

Dobrym pomysłem jest także zakup specjalnego wieszaka. Może to być prosty hak, jednak dobrze, aby był przystosowany do naszego rodzaju roweru. Wieszaki na rowery nie musi być jednak nudny- designerskie wieszaki podbijają sklepy internetowe, możemy znaleźć wieszak, który dodatkowo będzie pełnił funkcję półki, a nawet biblioteczki.

Kupując wieszak dobrze jest zwrócić uwagę na jego nośność i dopasować ją do ciężaru naszego roweru. Warto także zwrócić uwagę na to, aby wieszak był wykonany z twardych profili stalowych i posiadał specjalne plastikowe osłony haków, które będą chronić przed uszkodzeniem haków. Wieszak na rowery może być montowany do ściany, ale znajdziemy także modele montowane do sufitu- wszystko zależy od naszego pomysłu na aranżację roweru w mieszkaniu.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-p