Skip to content Skip to footer

Uniwersalne tasaki kuchenne dla wymagających użytkowników

Uniwersalne tasaki kuchenne mogą przydać się przy wielu pracach, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za porządnymi modelami. Klasyczne tasaki zaprojektowane zostały przede wszystkim do sprawnego oprawiania mięsa i rąbania kości. Ostre tasaki bez problemu można wykorzystać do twardszych warzyw, z którymi zawsze jest duży problem.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje tasaków?

Tasaki dzieli się przede wszystkim ze względu na ich wielkość. Największe tasaki kuchenne są dość ciężkie, dlatego też operowanie nimi wymaga wprawy i siły. To właśnie tego typu modele bez problemu poradzą sobie z dość twardymi kośćmi. Do krojenia warzyw i miażdżenia czosnku zdecydowanie lepiej sprawdzą się mniejsze modele.

Najbardziej uniwersalne są oczywiście tasaki o średniej wielkości (o długości ok. 30 cm). To właśnie tasaki tego typu można spotkać nie tylko w renomowanych lokalach gastronomicznych, ale również w domowych kuchniach. Najmniejsze tasaki, które nie przekraczają 20 cm wykorzystywane są z kolei do precyzyjnego i dość szybkiego siekania/krojenia.

Jakość wykonania ma znaczenie

Tasaki kuchenne spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z wysokiej jakości materiałów. Na półkach sklepowych od wielu lat królują tasaki kuchenne, które ostrze mają w całości wykonane z niezawodnej stali nierdzewnej. Przy odpowiedniej pielęgnacji i systematycznym ostrzeniu tasaki mogą służyć nawet kilka lat. Stal nierdzewna jest doskonałym wyborem dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o korozji.

Renomowani producenci najbardziej wymagającym klientom oferują tasaki ze stali węglowej, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Największym atutem stali węglowej jest to, że dzięki niej można osiągnąć znacznie wyższy poziom ostrości. Pamiętać należy jednak o tym, że tasaki tego typu nie są już tak odporne na działanie wilgoci.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządny tasak kuchenny warto zwrócić uwagę na jego rękojeść. Godne polecenia są wyprofilowane rękojeści, które idealnie przylegają do dłoni. Coraz więcej tasaków posiada specjalne powłoki antypoślizgowe, dzięki którym znacząco zwiększa się poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania poszczególnych prac kuchennych.

Ogromną rolę odgrywa również waga tasaków. Większe modele mogą ważyć nawet ponad kilogram, dlatego też poradzą sobie z nimi jedynie doświadczeni kucharze. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne tasaki od renomowanych producentów.

Tasaki kuchenne dostępne są w ofercie Gastrosilesia

Leave a comment