Skip to content Skip to footer

W jaki sposób można wycenić remont mieszkania?

Osoby, które mają w planach zakup mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego bardzo często zastanawiają się, ile dokładnie będzie wynosił koszt remontu. Nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak powinna wyglądać wycena remontu?

Ile może kosztować remont łazienki?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo duży wpływ na koszt remontu łazienki będzie miał jej metraż. Osoby, które zastanawiają się nad wymianą płytek podłogowych, muszą liczyć się z wydaniem od 90 do 200 złotych/m2.

Należy również mieć świadomość, że koszt montażu kabiny prysznicowej wynosi od 300 do 400 złotych. Nie można oczywiście zapomnieć o koszcie wykonania instalacji wodno–kanalizacyjnej czy montażu całości armatury.

Jak powinna wyglądać wycena remontu kuchni?

Rekomendowane jest rozpoczęcie remontu kuchni od bardzo dokładnego przygotowania podłogi oraz ścian. Godny uwagi jest fakt, że obecnie montaż instalacji hydraulicznej wynosi około 300 złotych.

Warto wiedzieć, że mieszkańcy zdecydowanie najwięcej wydają na meble kuchenne. Należy mieć świadomość, że uśredniona ich cena wynosi około 1500 złotych/m2.

Koszt remontu salonu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że koszt remontu wspomnianego salonu będzie uzależniony nie tylko i wyłącznie od jego powierzchni, ale również stylu, w jakim ma być zorganizowany.

Godny uwagi jest fakt, że obecnie za panele podłogowe z podkładami trzeba zapłacić od 60 do 80 złotych/m2. Z kolei koszt cegły na ścianach wiąże się z wydaniem 70-120 zł za m2.

Leave a comment