Skip to content Skip to footer

Włącznik światła

Świat się zmienia. Coraz częściej rozwiązane kojarzone przez nas z powieści i filmu science-fiction stają się rzeczywistością. Jeszcze 20 lat temu telefony smart były marzeniem, a gdy ktoś mówił do telewizora nie był uznawany za do końca poczytalnego. Do tej pory w filmach klaskanie wieczorem aby zgasło światło to oznaka nowoczesności. Podczas gdy są już nawet bardziej rozwinięte technologicznie rozwiązania włączników światła.

Klasnę raz i światło się pojawi

Poszukiwanie ułatwienia w życiu napędza rozwój gospodarczy. Gdyby nie ludzkie lenistwo wiele nowoczesnych wynalazków nie miałoby miejsca. A przecież nic nie jest tak przyjemne jak rozłożyć się pod ciepłą kołderką, ułożyć poduszkę i przyjąć wygodną pozycję do snu. I przypomnieć sobie, że trzeba wstać by zgasić światło. Pomocnym będzie wtedy włącznik bezprzewodowy. Istnieje na rynku aktualnie kilka wersji tego przydatnego gadżetu. Łącznie z filmowym włącznikiem reagującym na klaskanie. Jaki wybrać i jakie są właściwości różnych modeli?

Gdzie użyjemy włącznika bezprzewodowego?

Włącznik światła wifi pozwala na zdalne uruchomienie oświetlenia. Zdecydowanie jest to urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w pozbawionych okien garażach czy przejściach w domu. Nie będzie wtedy konieczności poszukiwań ręką na ścianie włącznika. Jeśli lubimy wracać do oświetlonego domu już w czasie drogi możemy uruchomić odpowiednie oświetlenie pomieszczeń. Włącznik światła wifi może łączyć kilka pomieszczeń, w których za pomocą smartfona lub tabletu możemy swobodnie włączać i wyłączać światło. Jest to rozwiązanie przydatne także, gdy pojawiamy się w domu razem z gośćmi – nie musimy się przepychać do kolejnych włączników, tak aby goście komfortowo poruszali się w naszym domu lub mieszkaniu.

A może pilot?

Włącznik światła na pilota też jest ciekawym rozwiązaniem technologicznym. Działa co prawda w obszarze jednego pomieszczenia, ale idealnie sprawdzi się w garażu, jeśli pilot na stałe będzie w samochodzie lub też w sypialni, jeśli lubimy wyłączać światło leżąc już w łóżku. Włącznik światła na pilota to włącznik bezprzewodowy, który ma jednak ograniczenia przestrzenne, działa dokąd działa sygnał z pilota. Ma on jednak jedną ważną zaletę w stosunku do włącznika światła wifi. Nie wymaga on do funkcjonowania Internetu – a wiadomo, że sieć nie zawsze działa poprawnie.

Leave a comment