Skip to content Skip to footer

Wybór halogenów schodowych

Oświetlenie klatek schodowych to obecnie standard zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i w budynkach użyteczności publicznej czy lokalach handlowo-usługowych. Priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo, choć aspekty estetyczne są niemniej ważne.

Oferta halogenów schodowych

Wszechstronna oferta halogenów schodowych sprawia, że każdy inwestor znajdzie tutaj coś dla siebie. Oprawki schodowe są zaprojektowane w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom klientów zarówno w zakresie koloru, jak i stylu. Na rynku produktów oświetleniowych dostępne są halogeny schodowe do zastosowań wewnątrz budynków i na zewnątrz. Halogeny zewnętrzne posiadają specjalne zabezpieczenie przed wnikaniem wody.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Projektując klatkę schodową warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, od których zależy to jak nasze schody będą się prezentować (nie tylko o zmroku).W pierwszej kolejności warto dobrać odpowiednią barwę światła. Jeśli w całym mieszkaniu jest barwa zimna błędem będzie zamontowanie oprawek schodowych z barwą ciepłą – i odwrotnie.Należy również zwrócić uwagę na moc światła. Klatka schodowa to miejsce, które wymaga jedynie podświetlenia i nie ma konieczności, aby światło w tym miejscu było intensywne.

Gdzie kupić oświetlenie na schody?

Halogeny schodowe można kupić w każdym sklepie z artykułami elektroinstalacyjnymi oraz w wielu sklepach internetowych. Warto śledzić promocje cenowe, gdyż takich oprawek zawsze potrzebujemy co najmniej kilka (czasem kilkanaście).W przypadku zakupu halogenów zewnętrznych trzeba zwrócić uwagę czy mają one specjalne zabezpieczenie przed wnikaniem wody.

Leave a comment