Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobry sok i syrop naturalny? Sprawdź porady!

Soki i syropy naturalne to dobry dodatek do diety. Przyrządzane z nimi napoje są bogate w składniki aktywne wspierające zdrowie i przy tym pysznie smakują. Jeżeli chcesz kupić sok albo syrop, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę!

Kiedy warto sięgnąć po soki i syropy naturalne?

Soki i syropy powstające z owoców, pędów czy kwiatów są dzisiaj bardzo popularne. Sięgają po nie głównie te osoby, którym zależy na lepszym zdrowiu zgodnie z naturą.

Stosowanie soków i syropów naturalnych może być doskonałym wyborem podczas okresów pogorszonej odporności, ponieważ pozwalają one na jej podniesienie i zmniejszają przez to ryzyko infekcji. W tej roli doskonale sprawdzają się syropy malinowe, imbirowe, z aronii czy dzikiej róży.

Również soki mogą wspomagać pracę układu pokarmowego. Na szczególną uwagę zasługują wtedy soki z kiszonek, na przykład z kiszonego buraka, kapusty czy selera.

Jak wybrać dobry sok lub syrop?

Aby wybrać dobrej jakości sok albo syrop, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład. Nie powinny znajdować się w nim żadne zbędne składniki, na przykład sztuczne konserwanty, substancje barwiące, słodziki.

Jakościowy syrop powinien mieć składniki jak cukier, woda, sok, a także regulator kwasowości, na przykład kwas cytrynowy. Taki skład mają syropy oferowane przez firmę Vitapol, która specjalizuje się w produktach naturalnych.

W przypadku soków skład powinien być jeszcze prostszy, czyli powinny one zawierać sok tłoczony z owoców. Można też spotkać się z sokami odtworzonymi z koncentratu, które również są zdrowe.

Gdzie można kupić naturalne soki i syropy?

Obecnie zdrowe soki i syropy można kupić bez trudności w wielu sklepach – również w tych działających w internecie.

Wielu producentów syropów prowadzi własne sklepy internetowe, w których zamawia się ich wyroby z dostawą do domu. Wtedy można zakupić je bez trudności, z szybką i bezpieczną przesyłką.

Również dobre soki i syropy można kupić w wybranych sklepach spożywczych, podczas różnych eventów, na przykład targów, jarmarków.