Skip to content Skip to footer

Czym się kierować przy wyborze oświetlenia na schody?

Każda osoba, która jest na etapie urządzania własnego domu, powinna zdawać sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią jest oświetlenie klatki schodowej. Można wykorzystać do tego kinkiet schodowy, który jest produktem wysoce funkcjonalnym, a jednocześnie bardzo estetycznym.

Modny kinkiet schodowy – jaki wybrać?

Każda osoba, która decyduje się na zakup kinkietów schodowych, powinna zdawać sobie sprawę, że są to obecnie bardzo modne produkty. Ich zadaniem jest nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa osoby korzystającej ze schodów, ale równocześnie dodanie klatce schodowej eleganckiego, niebanalnego charakteru.

Warto wspomnieć, że wybór kinkietów schodowych w sklepach z oświetleniem jest naprawdę szeroki i zróżnicowany, toteż każdy klient będzie w stanie znaleźć produkt, który nie tylko spełnia jego oczekiwania, ale równocześnie doskonale podkreśla charakter wnętrza.

Czym powinno się charakteryzować oświetlenie klatki schodowej?

Warto pamiętać o tym, że światła na schodach nie powinny być zbyt mocne, aby nie oślepiać ich użytkowników. Kinkiety należy skierować w dół, tak by dokładnie oświetlały równomiernie wszystkie stopnie.

Te osoby, które cenią sobie nowoczesne i oryginalne rozwiązania, mogą zastąpić kinkiet schodowy taśmą LED. Jest to produkt nie tylko wysoce energooszczędny, ale równocześnie bardzo dekoracyjny. Jego montaż nie powinien sprawić najmniejszych problemów, bowiem taśmy ledowe wyposażone są w powierzchnię przyklejającą się do ściany. Dostępne są w wielu kolorach i długościach.