Skip to content Skip to footer

Wyciskarka ręczna do cytrusów – sposób na zdrowe soki dla całej rodziny!

Świeżo wyciskane soki owocowe od dłuższego już czasu cieszą się sporą popularnością, na co wpływ mają z pewnością ich wysokie walory smakowe i zdrowotne. Jednak wraz z tą popularnością rośną również ich ceny, dlatego dobrym pomysłem może być samodzielnie przyrządzanie soków w domowym zaciszu.

Dlaczego warto włączyć do diety świeżo wyciskane soki cytrusowe?

Takie napoje są nie tylko bardzo smaczne i orzeźwiające, ale poleca się je głównie z powodu licznych właściwości prozdrowotnych. Zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, w którym nasz organizm szczególnie narażony jest na ataki wirusów i bakterii, warto zadbać o dostarczenie mu cennych witamin i minerałów.

Owoce cytrusowe kryją w swoim wnętrzu prawdziwe bogactwo zdrowych składników diety, takich jak witamina C, magnez, potas, sód czy fosfor. Są również źródłem antyoksydantów i błonnika pokarmowego, a wszystkie te świeżo wyciśnięte z owocu składniki są bardzo łatwo przyswajane przez nasz układ pokarmowy.

Jak działa wyciskarka ręczna do cytrusów?

Aby efektywnie pozyskiwać pyszny sok z cząsteczkami owoców, należy wyposażyć się w odpowiedni do tego sprzęt. Na rynku dostępne są różne modele wyciskarek, ale głównie dzieli się je na ręczne oraz mechaniczne/ elektryczne. Do użytku domowego bardzo często wybierane są właśnie ręczne wyciskarki, które nie zajmują wiele miejsca i są trwałe, jednak praca z nimi wymaga użycia nieco siły i wprawy.

Wyciskarka ręczna do cytrusów działa na zasadzie stożka, do którego przykładamy połówki owoców, a następnie za pomocą siły mięśni zgniatamy lub obracamy owoc. Pestki i gorzkawe skórki zostają na sitku, a do naszej szklanki trafia smaczny sok oraz mniejsze cząstki miąższu.

Jakich składników potrzebujemy do przyrządzenia naturalnego soku cytrusowego?

Aby skorzystać z dobrodziejstwa jakim jest sok z ręcznej wyciskarki do cytrusów, konieczny będzie wybór odpowiednich owoców. Należy wybierać te najcięższe i posiadające cienką skórkę – są one najbardziej soczyste. Przed przekrojeniem na połówki, warto dobrze je umyć lub sparzyć gorącą wodą, dzięki czemu pozbywamy się środków chemicznych, którymi mogą być nasączane podczas transportu.

Ile cytrusów potrzeba do przygotowania szklanki soku? Wszystko zależy oczywiście od ich wielkości, ale przyjmuje się, że najczęściej wystarczą dwie duże pomarańcze, jeden lub półtora grejpfruta albo kilka sporych mandarynek. Do soku można dodać również nieco wody, miodu czy mięty.

Wyciskarka ręczna do cytrusów dostępna jest w ofercieGastrosilesia.pl.

Leave a comment