Skip to content Skip to footer

Żyrandole retro – skuteczny sposób na efektowne oświetlenie wnętrz

Dobrze dobrane oświetlenie domu powinno stanowić połączenie stylu i wygody. Przy wyborze konkretnych lamp warto wziąć pod uwagę między innymi kwestie takie jak wielkość czy aranżację danych pomieszczeń.

Jak dobrać lampę do przedpokoju?

Lampa do przedpokoju powinna dawać dość mocne i równomierne światło – przedpokój i korytarz to strategiczne punkty domu, warto więc zadbać o ich prawidłowe oświetlenie.

W przedpokoju doskonale sprawdzą się na przykład różnego rodzaju Żyrandole retro, które w połączeniu z kinkietami stworzą ciekawą i niezwykle oryginalną kompozycję.

Wybór lampy do salonu – o czym pamiętać?

Jedną z najbardziej kluczowych kwestii przy wyborze oświetlenia do salonu stanowi bez wątpienia wielkość pomieszczenia. Lampa do salonu powinna dawać równomierne światło, które pozwoli na swobodne wykonywanie codziennych czynności. Dodatkowo salonowy żyrandol nie powinien zaburzać proporcji wnętrza – rozmiar i kształt danej lampy musi tym samym współgrać z metrażem danego pomieszczenia.

Poza tym przy wyborze lampy do salonu koniecznie trzeba pamiętać o zachowaniu spójności stylistycznej. Lampa do salonu powinna stanowić oryginalny i integralny element dekoracji. W salonach zaaranżowanych w starym stylu doskonale sprawdzą się różnego rodzaju żyrandole retro – oryginalne formy dodadzą pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i klasy.

Żyrandole retro – ciekawy pomysł na oryginalną aranżację

Lampy retro to doskonały pomysł na oświetlenie wnętrz utrzymanych w starym stylu – szeroki wybór dostępnych na rynku modeli pozwoli na zakup lampy dopasowanej zarówno do stylistyki, jak i wielkości pomieszczenia.

Lampy w stylu retro wykonane z drewna, z okrągłym prostym kloszem doskonale dopasują się do klasycznego wnętrza. Ciekawe połączenie drewna i metalu sprawdzi się także w industrialnych i surowych pomieszczeniach – oryginalne formy i tekstury lamp w stylu retro pozwolą na przełamie surowego, ascetycznego designu.

Z kolei lampy retro ze szklanym kloszem sprawdzą się doskonale w nieco bardziej awangardowym salonie. W przypadku odważnych aranżacji warto postawić na abażury wykonane z kolorowego szkła, które przykują wzrok, stając się tym samym niezwykle ciekawym elementem całej aranżacji.

Leave a comment