Skip to content Skip to footer

Całoroczne domy z drewna – czy warto? Zalety, konstrukcje i projekty

Drewno jako materiał budowlany wykorzystywane jest przez człowieka od wieków. Aktualnie znów cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wybiera je wiele osób planujących wybudowanie domu jednorodzinnego. Czy to dobra decyzja?

Czy warto wybudować całoroczny dom z drewna?

Budownictwo drewniane ma wiele korzyści, więc jest ono często wybierane zamiast tradycyjnej technologii murowanej. Dlaczego warto zdecydować się na dom całoroczny z drewna?

Nowoczesne domy z drewna są szybkie w budowie i trwałe, dlatego można przeprowadzić się do nich w krótkim czasie i mieszkać przez wiele lat bez konieczności kosztownych remontów. Warto również wskazać, że obecnie projektowanie domów z drewna również bazuje na zasadach budownictwa energooszczędnego, dlatego gotowy dom będzie ciepły i nie będzie niósł za sobą wysokich kosztów eksploatacyjnych. Różnorodne projekty pozwalają na dobór domu do własnych wymagań pod wieloma względami.

Wobec tego dom drewniany może być bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, gdy celem jest skrócenie czasu trwania budowy.

Konstrukcje całorocznych domów drewnianych

Dzisiaj najczęściej projektuje się domy z drewna o konstrukcji szkieletowej. Oznacza to, że konstrukcja domu bazuje na lekkim szkielecie drewnianym. Zmniejsza ona konieczność prowadzenia czasochłonnych prac mokrych jak murowanie, tynkowanie, a także powoduje, że dom można wybudować również zimą.

Do dyspozycji są również domy z drewnianych bali, które wyróżniają się tradycyjną, rustykalną architekturą. Są przy tym wysoce odporne na warunki pogodowe i zapewniają komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą.

Gdzie zamówić projekt całorocznego domu z drewna?

Obecnie bez problemów można zamówić gotowe projekty domów drewnianych. Są one sprzedawane również w internecie, gdzie można porównać różne propozycje architektów, by wybrać najlepszy plan dla siebie w polecanym biurze architektonicznym.

W projektowaniu domów z drewna specjalizują się też wybrane biura architektoniczne, które mogą przygotować projekt indywidualny domu drewnianego na zamówienie swojego klienta. Wtedy budynek może mieć wskazany metraż, liczbę kondygnacji, rozkład pomieszczeń, instalacje, więc można dobrać go specjalnie do wszystkich potrzeb.

Leave a comment